Advert
Advert
Advert

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı

Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı
Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Trabzon, Rize, Artvin, Batman, Mardin ve Siirt çevreleri ile Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile sabah saatlerinde Kayseri ve Sivas çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte batı ve iç bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Hava sıcaklığının ülkenin batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgârın genellikle batı ve kuzeybatı, doğu kesimlerde güney, zamanla kuzeybatı kesimlerde güney, doğu bölgelerde kuzey yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA:

Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Trakya kesimi ile bölgenin güney ve doğusunda hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Ege: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Göller Yöresi'nde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İç Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu çok bulutlu, sabah saatlerinde Kayseri ve Sivas çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Batı Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. 

Doğu Anadolu: Çok bulutlu, Hakkari ve Şırnak, Iğdır, Ağrı, Bitlis ve Van çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı, doğusunun çok bulutlu, sabah saatlerinde Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Bazı illerde hava nasıl olacak?

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 6/11

Ankara: Parçalı ve az bulutlu -3/3

İzmir: Parçalı yer yer çok bulutlu 6/16

Adana: Parçalı ve az bulutlu 5/16

Diyarbakır: Hafif yağmurlu -1/6

Batman: Hafif yağmurlu -1/7

Van: Kar yağışlı -2/2   

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu