Advert
Advert
Advert

Meteoroloji'de Şanlıurfalılara Uyarı

Meteoroloji Bölge müdürlüğü yarından itibaren Şanlıurfa başta olmak üzere bölgede başlayacak olan yağmur ve kar yağışları için uuyarıda bulundu

Meteoroloji'de Şanlıurfalılara Uyarı
Meteoroloji'de Şanlıurfalılara Uyarı

METEOROLOJİK DEĞERLENDİRME
Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahinin ve Uyarı Merkezi


Beklenen Meteorolojik Hadise
Yoğun kar yağışları ve hissedilir derecede sıcaklık düşüşleri bekleniyor!
Genel Durum
Yapılan son değerlendirmelere göre; Bölgemizin yağışlı ve soğuk havanın etkisine girmesi bekleniyor.
30.12.2015 Çarşamba; Bölgemizin doğusunda (Siirt ve Şırnak çevrelerinde) sabah saatlerinden itibaren görülecek olan yağışların karla karışık yağmurlu ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Batman’ın güneyinde ve Mardin’in doğusunda ise yağışların yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.
31.12.2015 Perşembe; Sabahın erken saatlerinden itibaren görülecek olan yağışların Şanlıurfa ve çevresinde yağmur, yüksek kesimlerinde (Hilvan, Siverek) ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak çevrelerinde ise yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.
01.01.2016 Cuma; Bölgemiz genelinde yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Özellikle bölgemizin kuzey ve doğusunda yağışların kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
02.01.2016 Cumartesi; Kar yağışların bölgemizin doğusunda etkisini devam ettirerek akşam saatlerinden itibaren bölgemizi terk etmesi tahmin ediliyor.
Hava sıcaklıklarının Çarşamba gününden itibaren bölgemiz genelinde hissedilir derecede (6-10 derece) azalacağı tahmin ediliyor.
Bölgemizde beklenen kar yağışları ve soğuk hava nedeniyle başta ulaşımda aksamalar olmak üzere buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
Oluşması Muhtemel Riskler
Ulaşımda Aksamalar - Buzlanma - Don Olayı

Diyarbakır Batman Mardin Siirt Şırnak Hilvan Siverek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu
Sağlık müdürlüğünde neler oluyor? Dr. Demir’in ataması durduruldu