Advert
Advert
Advert

Meteoroloji; Şanlıurfa daha da yanacak

Şanlıurfa Meteoroloji Bölge Müdürü; Şanlıurfa daha sıcakların etkisine girecek, hastalar gün ortasında dışarı çıkmasınlar.

Meteoroloji; Şanlıurfa daha da yanacak
Meteoroloji; Şanlıurfa daha da yanacak
Şanlıurfa Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Yurdumuz halen Basra Alçak Basınç Merkezinin etkisi altındadır. Bu nedenle bütün bölgelerimizde hava genelde az bulutlu ve açık geçerken, hava sıcaklığı yurdun güney, iç ve batı bölgelerinde mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde seyretmektedir.

Yapılan son meteorolojik analiz ve değerlendirmelere göre hafta sonunda yurdumuzun Kuzey Afrika üzerinden gelecek sıcak hava dalgasının etkisine girmesi ve hava sıcaklığının tüm yurtta artmaya devam etmesi beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının Doğu Bölgelerimizde mevsim normallerinin 2 - 5, İç ve Batı Bölgelerimizde ise 5 - 9 derece üzerinde gerçekleşeceği tahmin edilmektedir.

Hafta sonunda yurt genelinde beklenen yüksek hava sıcaklığı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı; özellikle yüksek sıcaklığa karşı hassas ve kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocukların güneş ışınlarının dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında, güneşte kalma süresinin en aza indirilmesi ve koruyucu tedbirlerin (gölgede bulunulmalı, ağır işler ve spor yapılmamak, İnce, açık renkli bol elbiseler giyilmeli, şemsiye veya geniş kenarlı şapka kullanılmalı, İmkânlar ölçüsünde sık duş alınmalı, ağır ve yağlı yiyeceklerden kaçınılmalı ve bol su tüketilmeli) alınması gerekmektedir.
www.balikligol.com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!