Advert
Advert
Advert

24 Mart Ülke genelinde hava durumu tahminleri...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; Rüzgarın Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer fırtına, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in batı kıyılarında kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Rüzgârın genellikle güney ve güneybatı, güney ve batı kıyılarımızda güney ve güneydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/sa), Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer fırtına (50-70 km/saat), Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in batı kıyılarında kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

24 Mart Ülke genelinde hava durumu tahminleri...
24 Mart Ülke genelinde hava durumu tahminleri...

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz ile Kırşehir, Yozgat, Çorum ve Amasya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale ile Balıkesir'in batı kıyılarında), Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde) kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının lodosla birlikte Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında hissedilir derece artacağı, batı bölgelerde 3 ila 5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle güney ve güneybatı, güney ve batı kıyılarımızda güney ve güneydoğu yönlerden orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/sa), Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de yer yer fırtına (50-70 km/saat), Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in batı kıyılarında kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Toz taşınımı uyarısı

Ülkemizin güney ve batı bölgelerinde toz taşınımı görülmesi beklendiği belirtilirken yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, çamur şeklinde yağış vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmediği kaydedildi.

Bölgelerde hava:

Marmara: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde bölgenin batısında (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale ile Balıkesir'in batı kıyılarında) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Ege: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinde) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Akdeniz'in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin kuzeybatısı ile Kırşehir ve Yozgat çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölge genelinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Çorum ve Amasya çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bazı illerde hava nasıl olacak?

İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 13/19

Ankara: Çok bulutlu, öğleden sonra hafif sağanak yağışlı 10/16

İzmir: Yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 15/18

Adana: Parçalı ve çok bulutlu 13/25

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 6/20

Batman: Parçalı ve az bulutlu 4/20

Van: Parçalı ve az bulutlu 0/10 (İLKHA)

 

hava durumu meteoroloji Kuvvetli rüzgar fırtına
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler