Advert
Advert
Advert

Meteoroloji açıkladı: Hava sıcaklığı artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzeybatı kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Hatay ve Batman çevrelerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Meteoroloji açıkladı: Hava sıcaklığı artacak
Meteoroloji açıkladı: Hava sıcaklığı artacak

Hava sıcaklığının bugün ülke genelinde 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı 2-5 derece artacak

Hava sıcaklığının bugün ülke genelinde 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının Çarşamba gününe kadar artmaya devam edeceği, günün en yüksek sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin 10-15 derece üzerinde gerçekleşeceği bekleniyor. Çarşamba’dan itibaren ise yağışlı sistem ile birlikte hava sıcaklıklarının batı bölgelerden başlayarak doğu bölgelere doğru azalarak mevsim normalleri civarına ineceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle güney, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde kuzey, Karadeniz kıyılarında doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bölgelerde hava:

Marmara: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Ege: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Hatay çevrelerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeybatı kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Batı Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Batman çevrelerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Bazı illerde hava nasıl olacak?

İstanbul: Parçalı bulutlu 8/17

Ankara: Az bulutlu ve açık 4/21

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 11/23

Adana: Az bulutlu ve açık 12/26

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 7/20

Batman: Az bulutlu ve açık 6/20

Van: Az bulutlu ve açık 1/9 (İLKHA)

Meteoroloji Hava sıcaklığı artacak Meteoroloji Genel Müdürlüğü parçalı bulutlu Marmara İç Ege İç Anadolu kuzeybatısı Karadeniz Doğu Anadolu kuzey doğu Hatay Batman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle