Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem MESOB Başkanı Gazan'dan 'Numarataj' uyarısı

MESOB Başkanı Gazan'dan 'Numarataj' uyarısı

Mardin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı (MESOB) Doğan Gazan, Numarataj konusunda esnafı uyardı.

Giriş Tarihi: 11 Kasım 2015 Çarşamba 14:08
MESOB Başkanı Gazan'dan 'Numarataj' uyarısı

Mardin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı (MESOB)  Doğan Gazan, Sicil Müdürlüğünde kaydı bulunan esnaf ve sanatkârın numarataj belgelerini alarak ulusal adres veri tabanı güncellemeleri konusunda hatırlatmada bulundu.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Doğan Gazan 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu, Adres ve Numaralamaya İlişkin Yönetmelik ve Adres Kayıt Sistemi Yönetmeliğine göre ülkemizde adres bileşenlerinin tanımı yapılarak ‘Adrese’ bir standart getirildiğini açıkladı.

Gazan “Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yapılan çalışmalar tamamlanarak oluşturulan Ulusal Adres Veri Tabanı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne devredilmiştir. Sistem devreye girmiş olup, Özel İdare ve Belediyeler Ulusal Adres Veri Tabanı’nda güncellenmeleri yaparak, yapı ruhsatlarını bu sistemden üretmeye başlamışlardır. Ulusal Adres Veri Tabanındaki bilgiler Kimlik Paylaşım Sistemi ile kurumların paylaşımına açılmıştır. Buna göre Mardin Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Sicil Müdürlüğüne bağlı esnaf ve sanatkârlarımızın Mardin Büyükşehir Belediyesi numarataj bölümüne gidip numarataj belgelerini alıp 1 Aralık tarihine kadar sicil müdürlüğümüze başvurmaları halinde ulusal adres veri tabanı güncellemesi yapılacaktır” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Referandum'da ‘Evet’ rekoru beklenen iller belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com