Advert
Advert
Advert

Meslek Yüksekokulu'ndan kan bağışı

Mardin Artuklu Üniversitesi Kızıltepe ve Mardin meslek yüksekokullarında okuyan öğrenciler, Kızılay ekibine kan bağışında bulundu.

Meslek Yüksekokulu'ndan kan bağışı
Meslek Yüksekokulu'ndan kan bağışı

Hayat Kurtarır parolasıyla kan toplayan Kızılay’ının bu seferki durağı Artuklu Üniversitesi’ne bağlı Artuklu Meslek Yüksekokulu ve Kızıltepe Meslek Yüksekokulu oldu.

Kan verenlerin başında Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Ceylan oldu. Öte yandan müdür yardımcıları, idareciler ve öğretim üyeleri de yurttaşlık görevi olarak kan bağışında bulundular.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Ahmet Ceylan, kan bağışı ile ilgili herkesi duyarlı olmaya çağırdı. Ceylan, “Felaket, kaza, doğum, hastalık gibi çok zor zamanlarda ihtiyaç duyulan kanın; normal zamanlarda tedarik edilmesi için herkesi duyarlı olmaya çağırıyorum. Kan ihtiyacı insani bir durumdur. Zengin-fakir, yaşlı-genç, kadın-erkek herkese lazım olabilir. Zor durumda olan kişilerin yardımına koşmak büyük bir erdemdir, toplumsal bir görevdir. Mardin Meslek Yüksek Okulu, idarecileri, akademik ve idari personeli ve öğrencileriyle sosyal sorumluluğun bilincinde olan bir kurumdur. Kan vermek can kurtardığı gibi, bağışta bulunan kişinin sağlığı için de çok faydalıdır. Bu nedenle kan verebilecek herkesi kan vermeye davet ediyoruz.” dedi.

Kan bağışında bulunan öğrenciler ise kan vermenin bir vatandaşlık görevi olduğunu belirterek yaşadıkları huzuru dile getirdiler.

Kızılay ekibi ise 40 ünite kan topladıklarını açıklayarak bunun azımsanmayacak bir başarı olduğunu belirtti. Diyarbakır Kızılay Bölge Kan Bağış Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Baran Duymaz ise başta Meslek Yüksekokulu Müdürü Ahmet Ceylan şahsında idarecilere, akademik personele ve öğrencilere teşekkür ettiklerini söyledi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak