Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Meslek Danışmanlığı ve Meslek Tanıtım Günleri‏

Meslek Danışmanlığı ve Meslek Tanıtım Günleri‏

Kısas Lisesi Müdürlüğü ve Kısas Lisesi Aile Birliği Başkanlığı işbirliğiyle Meslek Danışmanlığı ve Meslek Tanıtım Günleri Düzenlendi.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2014 Pazartesi 12:47
Meslek Danışmanlığı ve Meslek Tanıtım Günleri‏

Kısas Lisesi Müdürlüğü ve Kısas Lisesi Aile Birliği Başkanlığının birlikte organize ettiği Meslek Danışmanlığı ve Tanıtım günleri kapsamında, Kısas Lisesi öğrencilerine özellikle 11 ve 12. Sınıflar başta olmak üzere, öğrencilerin bilinçli bir şekilde meslek seçimlerine alt yapı kazandıracağı düşüncesinden yola çıkarak, meslek alanları ile ilgili sunumlar ve tanıtımlar yapıldı. Bu tanıtım günlerine farklı meslek alanlarından uzmanlar davet edildi, Harita Müh. Temel ÇEVİK, Ziraat Müh. Emin BAYRAM, Bilgisayar Müh. Mehmet YETKİN, Avukat Güzide KAHRAMAN ve Av. Bilge TUNAALTUNBAŞ, Dr.Abdulkadir AKTAR, Dr.Mehmet Fatih ÇİFTÇİ, Dr.Pelin Serin CİHANBEYLİ, Şehir Plancısı Ahmet AÇAR, Mimar Mustafa TOPALEL, Mimar Muhammed BÜYÜKKIRCALI, ve Yrd.Doç.Dr.A.Cihat KÜRKÇÜOĞLU ile devam etti. Özellikle A.Cihat KÜRKÇÜOĞLU’nun Göbekli Tepe ve Şanlıurfa tanıtımına öğrenciler hayran kaldı. Sunumlar sırasında Öğrencilerin meslek ayrıntıları ve detayları ile ilgili soruları cevaplandırıldı. Bu çalışmanın öğrencilerin meslek seçimine katkı sağlaması yönünde önemli bir rol oynadığı gözlendi. Öğrenciler bu meslek dallarını tanıdıktan sonra, üniversitede okumak istedikleri bölümlere daha iyi konsantre ile hazırlanabileceklerini dile getirirken, bilgi sahibi oldukları bu meslek dallarının gerek kamu kurum ve kuruluşlar içinde ve gerekse özel sektör içeresinde hangi koşullarda ve nasıl istihdam edildiği hakkında da bilgi sahibi olduğu dile getirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com