Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Mescidi Aksa Allah'ın emanetidir"

"Mescidi Aksa Allah'ın emanetidir"

Terör rejimi İsrail'in Mescidi Aksa'ya yönelik saldırıları Giresun'da yapılan basın açıklamasıyla kınandı. Açıklamada Mescidi Aksa'ya sahip çıkmanın Müslümanların boynunun borcu olduğu vurgulandı.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2014 Pazartesi 08:42

Siyonist İsrail askerleri tarafından Mescidi Aksa'ya yapılan saldırılara bir tepki de Giresun’dan geldi. Giresun Üniversitesi öğrencileri tarafından Ada parkında düzenlenen basın açıklamasında, Mescidi Aksa'nın Allah’ın müminlere emaneti olduğu ve bu emanete sahip çıkılması gerektiği dile getirildi.

Açıklamayı okuyan öğrencilerden Ekrem Kılınç, terör şebekesi İsrail yönetiminin mübarek Mescidi Aksa ve Kudüs şehrine, gittikçe dozajını artıran saldırılarını kınadıklarını belirtti.

Kılınç, “Giresun olarak İsrail askerleri tarafından ilk kıblemiz Mescidi Aksa'ya yapılan pervasızca saldırıyı protesto için toplandık, son bir haftadır Mescidi Aksa üzerinde kirli oyunlar düzenleyen İsrail biz Müslümanlar için kutsal mekanda bir başka skandala daha imza atarak cami avlusunu savaş alanına çevirmiş Filistinlilerin üzerine silahlarla saldırmıştır. Ülkemiz yöneticilerine buradan sesleniyoruz, işgalci İsrail terör örgütüyle gerçekleştirdiğiniz bütün ticari askeri ve diplomatik ilişkilerinize derhal son verin yeni atanan İsrail konsolosluğunu derhal ülkesine geri gönderin.” dedi.

Mescidi Aksa'nın Allah’ın müminlere yeryüzündeki emaneti olduğunu bu emanete sahip çıkmak gerektiğinin altını çizen Kılınç, “Müslümanlar, artık hiçbir kutsala saygı göstermeyen barbar insanlıktan nasipsiz Siyonist çetelerine karşı gerekli tüm tepkiyi göstermelidirler. İslâm ülkeleri bu alçak rejime siyasi ve ticari tüm ilişkilerini askıya almalı, ülkelerinde bulunan elçilikleri def etmelidirler. Bununla birlikte İsrail'i Müslüman topraklarımıza bela eden batılı güçlere de, aynı şekilde resmi ve kitlesel tepkileri göstermekten geri durmamalıdırlar. İslâm dünyası, sadece İsrail'in Ortadoğu'daki menfaatini göz önünde bulundurarak kurulan Birleşmiş Milletler (BM) ve beraberindeki şer koalisyonlarından medet ummak yerine, kendi sorunlarına kendileri çözümler bulmalıdırlar. Başta alimlerimiz olmak üzere siyasi liderler, öncü şahsiyetler, Filistin'in tek temsilcisi olan Müslüman yapılara destek olmalı İsrail ve Amerikan kuklası sözde Filistin kurtarıcılarını ise tereddüt etmeden ret etmelidirler.” ifadelerini kullandı.

Kılınç son olarak, "Giresun Üniversitesi öğrencileri olarak, gittikçe artan İsrail barbarlığına karşı tüm Müslümanları sorumluluk almaya davet ediyor, başta kitlesel gösteriler ve boykot olmak üzere, İsrail’in aleyhine olabilecek tüm adımların atılması için Müslüman âlimlere, cemaatlere, siyasetçilere, STK’lara genel seferberlik çağrısında bulunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Cihat Oğuz Hoca tarafından yapılan duanın ardından grup sessiz bir şekilde dağıldı.   (Hakkı Yavuz - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com