Advert
Advert
Advert

"Mescid-i Aksa, İslam ümmetinin haremi ve kırmızı çizgisidir"

İsrail askerlerinin postallarıyla Mescid-i Aksa'ya girmesini sert dille kınayan HÜDA PAR, "İzzet sahibi Müslümanları acilen tepkilerini ortaya koymaya ve Aksa'yı sahiplenmeye davet ediyoruz."şeklinde açıklama yaptı.

 Hür Dava Partisi (HÜDA PAR), İsrail askerlerinin postallarıyla mukaddes Mescid-i Aksa'ya girmesini sert dille kınadı. Partinin genel merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Mescid-i Aksa’nın Müslümanların haremi ve kırmızı çizgisi olduğu belirtilerek, “İzzet sahibi Müslümanları acilen tepkilerini ortaya koymaya ve Aksa'yı sahiplenmeye davet ediyoruz.”denildi.

Bir hahamın öldürülmesinin bahane edilerek Mescid-i Aksa'nın Müslümanlara kapatılması ancak terör devleti İsrail'in yapabileceği bir küstahlıktır. Suça karşı cezanın genelleştirilmesi terör şebekesi İsrail'in ilk kez yaptığı bir ihlal değildir. 2 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği son Gazze saldırısında da İsrail azılı bir terör örgütü olduğunu bir daha ortaya koymuştur.”denildi.

Bir haftadır süren gerginlik sonrasında İsrail askerleri necis postallarıyla mukaddes Aksa'ya girmesi dünya Müslümanlarının kabul edebileceği, sineye çekebileceği bir şey değildir. İsrail bilerek ve kasıtlı olarak bu küstahlığı yapmakta ve bölgeyi ateş sarmalına çekmektedir. Aksa, İslam ümmetinin haremi ve kırmızı çizgisidir. Müslüman'ların izzeti ve haysiyetidir. Bu nedenle izzet sahibi Müslüman'ları acilen tepkilerini ortaya koymaya ve Aksa'yı sahiplenmeye davet ediyoruz.”ifadelerine yer verildi. (İLKHA)
 


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!