Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset "Mescid-i Aksa, İslam ümmetinin haremi ve kırmızı çizgisidir"

"Mescid-i Aksa, İslam ümmetinin haremi ve kırmızı çizgisidir"

İsrail askerlerinin postallarıyla Mescid-i Aksa'ya girmesini sert dille kınayan HÜDA PAR, "İzzet sahibi Müslümanları acilen tepkilerini ortaya koymaya ve Aksa'yı sahiplenmeye davet ediyoruz."şeklinde açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 5 Kasım 2014 Çarşamba 21:41

 Hür Dava Partisi (HÜDA PAR), İsrail askerlerinin postallarıyla mukaddes Mescid-i Aksa'ya girmesini sert dille kınadı. Partinin genel merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Mescid-i Aksa’nın Müslümanların haremi ve kırmızı çizgisi olduğu belirtilerek, “İzzet sahibi Müslümanları acilen tepkilerini ortaya koymaya ve Aksa'yı sahiplenmeye davet ediyoruz.”denildi.

Bir hahamın öldürülmesinin bahane edilerek Mescid-i Aksa'nın Müslümanlara kapatılması ancak terör devleti İsrail'in yapabileceği bir küstahlıktır. Suça karşı cezanın genelleştirilmesi terör şebekesi İsrail'in ilk kez yaptığı bir ihlal değildir. 2 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği son Gazze saldırısında da İsrail azılı bir terör örgütü olduğunu bir daha ortaya koymuştur.”denildi.

Bir haftadır süren gerginlik sonrasında İsrail askerleri necis postallarıyla mukaddes Aksa'ya girmesi dünya Müslümanlarının kabul edebileceği, sineye çekebileceği bir şey değildir. İsrail bilerek ve kasıtlı olarak bu küstahlığı yapmakta ve bölgeyi ateş sarmalına çekmektedir. Aksa, İslam ümmetinin haremi ve kırmızı çizgisidir. Müslüman'ların izzeti ve haysiyetidir. Bu nedenle izzet sahibi Müslüman'ları acilen tepkilerini ortaya koymaya ve Aksa'yı sahiplenmeye davet ediyoruz.”ifadelerine yer verildi. (İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com