Advert
Advert
Advert

Merter Platformundan Öğrencilere Yardım

Merter Platformundan Öğrencilere Yardım
Merter Platformundan Öğrencilere Yardım    İstanbul’da faaliyet gösteren ve tekstil sanayicilerinin oluşturduğu Merter Platformu’nun Şanlıurfa’da öğrencilere yardım eli uzattı. Bu güne kadar 2 bin 58 okula yardım yapan platform, “O Köy Çok Uzakta Değil” projesi kapsamında Şanlıurfa’da da 85 okula 3 bin 400 öğrencinin yararlanacağı kitap ve kırtasiye yardımında bulundu. Koliler halinde gelen yardımlar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle, platform tarafından Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin’e teslim edildi.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin  “İstanbul’da Merter grubunun okullarımıza okuma kitapları, defterler ve kırtasiye malzemeleri oluşan kolileri bugün teslim aldık ve dağıtımını yapıyoruz. Ben bu yardımlardan ötürü İstanbul Merter Platform Grubuna öğrencilerimiz adına çok teşekkür ederim” dedi.

Merter platform adına bir konuşma yapan Demet Ceylandağ ise Şanlıurfa’ ya 85 Okul ve 3 bin 400 öğrencinin yararlanacağı yardımla geldiklerini belirterek, projeleri kapsamından yardımlarının devam edeceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Merter Platform adına ilimize gelen Hasan Özaçık ile Demet Ceylandağ İlimiz Merkeze bağlı Gülpınar köyü İlköğretim Okuluna giderek yanlarında getirdikleri yardım paketlerini öğrencilere dağıttı.

    Dağıtılan yardımların ardından Merter platform adına Şanlıurfa’ya gelen Hasan Özaçık, Demet Ceylandağ ile İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ı makamında ziyaret etti. Vali Nuri Okutan, heyetle bir süre görüşerek, Şanlıurfa’da yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

    Ziyaretin sonunda Vali Nuri Okutan, yaptıkları eğitim yardımından dolayı teşekkür ederek Hasan Özaçık ile Demet Ceylandağ’a çeşitli hediyeler verdi.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle