Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mersin'de reçine üretimi eğitimi verildi

Mersin'de reçine üretimi eğitimi verildi

Mersin'in Silifke ilçesinde reçine üretimine yönelik eğitim verildi.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2015 Perşembe 15:56
Mersin'de reçine üretimi eğitimi verildi

Silifke’de Yeşilovacık Mahallesinde ağaca zarar vermeden daha yüksek miktarda reçine elde edilebilmesi adına işçilere eğitim verildi.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü sınırlarında reçine üretimi yapılabilecek ormanlık alanlar tespit edildi. Orman Genel Müdürlüğü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi işbirliği ile bu alanlarda en yüksek düzeyde reçine üretiminin sağlanmasına yönelik çalışma yapıldı.

Karadeniz Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. İlhan Deniz Başkanlığında, Silifke’de Yeşilovacık Mahallesinde reçine üretim ormanında, yörede yaşayan köylü ve işçilere üretilecek reçinenin yüksek miktarda olması ve ağaca zarar vermeden yapabilmesi için eğitim verildi.

Eğitimde, reçine üretiminde aranacak en önemli iki unsur ekonomiklik ve verimlilik olması, metodun en yüksek reçine randımanı vermesi, ağaca ve ağacın teknik vasıflarına en az zararlı olması, bir ağacın üzerinde uzun senelerce tatbik edilebilmesi, üretim aletlerinin basit ve bir işçi tarafından kolaylıkla kullanılabilecek şekilde sade, az sayıda ve ucuz olması konularına dikkat çekildi.

Eğitimin ardından köylü ve işçilere Prof. Dr. İlhan Deniz, Odun Dışı Ürünler Şube Müdürü Songül Bahar, Silifke Orman İşletme Müdür Yardımcısı Muharrem Şahin tarafından sertifika verildi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com