Advert
Advert
Advert

Şanlıurfa'da Paralel Yapıya yeni operasyon: 45 gözaltı

Şanlıurfa'nın da içerisinde olduğu 14 ilde gerçekleştirilen Paralel Yapı operasyonunda, 45 kişi gözaltına alınırken 42 kişinin de arandığı bildirildi.

Şanlıurfa'da Paralel Yapıya yeni operasyon: 45 gözaltı
Şanlıurfa'da Paralel Yapıya yeni operasyon: 45 gözaltı

Mersin merkezli 14 ilde gerçekleştirilen Paralel Yapı operasyonunda, 45 kişi gözaltına alınırken 42 kişinin de arandığı bildirildi.

Mersin merkezli ‘Paralel Yapı’ operasyonu: 45 gözaltı
Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, Mersin merkezli 14 ilde eş zamanlı Paralel yapı operasyon düzenlendi. Operasyonda 45 kişi gözaltına alınırken 42 kişinin de arandığı belirtildi.

Terörle Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince sabaha karşı Mersin, İstanbul, Ankara, Adana, Gaziantep, Osmaniye, Kahramanmaraş, Nevşehir, Şanlıurfa, Elazığ, Kayseri, Antalya, Hatay ve Kahramanmaraş illerinde düzenlenen operasyonlarda, aralarında Mersin eski İstihbarat Müdürü Ali İhsan Kaya'nın da bulunduğu 45 kişi gözaltına alındı.

Devam eden soruşturma kapsamında 42 kişinin de arandığı belirtilirken, operasyon kapsamında birçok okul, dershane, şirket ve derneklerde de arama yapıldı.

Şüphelilerin örgüt üyeliği, yöneticilik ve örgüte maddi finans sağlamakla suçlandıkları belirtilirken, soruşturmanın sürdüğü bildirildi. (İLKHA)

Mersin İstanbul Ankara Adana Gaziantep Osmaniye Kahramanmaraş Nevşehir Şanlıurfa Elazığ Kayseri Antalya Hatay Kahramanmaraş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler