Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset "Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı, halkı ve esnafı yok sayıyor"

"Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı, halkı ve esnafı yok sayıyor"

Mersin'in eski otogar esnafı, yeni otogardaki yazıhane ve dükkân kiralarının yüksek olmasından dolayı fiyatların, bir komisyon tarafından tespit edilmesi için yaptığı teklif Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından ret edildiği ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2014 Çarşamba 13:35

Eski otogar esnafı adına basın açıklaması yapan Mersin Otobüs Yazıhaneleri Kooperatif Başkanı Ramazan Avcı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın bazı belediye meclis üyelerinin, yeni otogardaki yazıhane kiralarının belirlenmesi için fiyat tespit komisyonu kurulması yönündeki teklifini reddetmesine tepki gösterdi.

“Otogarla ilgili niye komisyon kurulsun? Burada Büyükşehir Belediyesi ne güne duruyor?” diyen Kocamaz’ın meclis üyelerinin önerilerini hiçe saydığını ifade eden Avcı, “Halkı ve esnafı yok sayan anlayış meclis toplantısında meclis üyelerini de yok saymıştır. Şu durumda Kocamaz’a önerimiz, halkın, esnafın ve meclis üyelerinin taleplerine kulaklarını tıkamaya devam edecekse, yasaları hiçe sayacaksa buyursun belediyeyi tek başına yönetsin” dedi.

Avcı, Başkan Kocamaz’ın ihale sürecini protesto eden otogar işletmecilerini ‘ellerindeki rant gidecek diye başka firmalara baskı yaparak ihaleye sokmamakla’ suçlamasına da sert tepki gösterdi.

Cuma günü yapılacak meclis toplantısında fiyat tespit komisyonu kurulması önerisinin yeniden gündeme gelmesini umut ettiklerini sözlerine ekleyen Avcı, “Bizler meclisten ve komisyondan çıkacak karara uyacağız ama sayın Başkanın tek başına buna karar vermesi bizleri rahatsız etmiştir. Meclisin diğer bileşenleri de Başkan Kocamaz ile aynı karardaysa o zaman saygıyla karşılayacağız” ifadelerine yer verdi.

 (Osman Öksüz-İLKHA) 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com