Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Mersin 2. Kültürler Festivali 11 Ekim'de yapılacak

Mersin 2. Kültürler Festivali 11 Ekim'de yapılacak

Mersin Bürokrat ve İş Adamları Derneği (MEBİDER) tarafından düzenlenecek olan Mersin Kültürler Festivali'nin ikincisi bu yıl 11 Ekim'de başlayacak ve 3 gün sürecek.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 20:59
Mersin 2. Kültürler Festivali 11 Ekim'de yapılacak

MERSİN - Mersin Bürokrat ve İş Adamları Derneği (MEBİDER) tarafından düzenlenecek 2. Mersin Kültürler Festivaliyle ilgili Tertip Komitesi MTSO toplantı salonunda yöre derneklerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. 

Toplantıya Mersin Bürokrat ve İş Adamları Derneği (MEBİDER) başkanı Ekrem Sağlam, üyeleri ve yöre derneklerinin yöneticileri katıldı.


 

MEBİDER Başkanı Ekrem Sağlam, “MEBİDER koordinatörlüğünde geçen yıl birincisi gerçekleştirilen Mersin Kültürler Festivali’nin 11-12-13 Ekim 2014 tarihlerinde ikincisi düzenlenmesine karar verilmiştir.” dedi.


 

Festivalde yine her derneğin etkinliğinin olacağını belirten Sağlam, "Bu yıl geçmiş yıldan biraz daha farklı bir konsept uygulayacağız. Fikir alışverişinde bulunduk geçen yılki eksiklerimizi tamamladık. Bu sene yapı içerisinde sosyal aktivitelere yer vereceğiz. Ülkemizin dört bir yanı ateş çemberi içerisinde. Başta Suriye olmak üzere. Suriyelilere çadır vereceğiz. Kendilerini anlatacaklar. Kan bağışı ile alakalı çadır olacak. Organ bağışı ile alakalı çadırımız olacak. Nasıl doğru beslenilir nesiller nasıl sağlıklı yaşar anlatmak için Sağlık Müdürlüğümüz tarafından bilgiler verilecek.”


 

Dışarıdan gelen ve şehri bilmenler misafirlerin ibadetlerini gerçekleştirmesi için mescit koyacaklarını ifade eden Sağlam, “Bu şehirde yaşayan bir milyon 800 bin insan da tamamen Mersinli, Mersin aidiyete yükselmeli. Kendi mecralarında kendi kültürlerini yaşarken sadece kendi çevrelerinde yaşıyorlardı. Ama burada kardeşlik ruhu eksikliği göründü.” diye konuştu. (Osman Öksüz - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com