Advert
Advert
Advert

Mersavi Aşiretinde Bayramlaşma

Şanlıurfa'nın en büyük aşiretlerinden biri olan mersavi aşireti Cumhuriyet Meydanında bir araya gelerek bayramlaştılar.

Mersavi Aşiretinde Bayramlaşma
Mersavi Aşiretinde Bayramlaşma

Şanlıurfa Valiliğinin ön tarafından bulunan Mersavi İşadamı Hc. Halil Demir'e ait Cumhuriyet meydanında bir araya gelen Mersavi Aşireti Üyeleri birlik ve beraberlik görüntüsü verdiler...

Yüzlerce Aşiret mensubunun katıldığı bayramlaşma Sabah Saat 9:00'da Başladı. yaklaşık iki saat süren bayramlaşama programına Şanlıurfa'daki Mersavi Aşireti Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Mehmet Altun, KAŞİP Başkanı N. Hakan Aydın, Aşiret mensubu olan belediye meclis üyeleri; Şıhmüslüm Korkmaz, Sabri Yetim, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Bahattin yıldız, siyaset bilimci ve sosyolog Mustafa Yavuz, Gıda toptancılar dernek başkanı Mehmet Emin Demirel, İnşaat işçileri Dernek Başkan vekili Mustafa Yıldırım, Mobilya kooperatif Başkanı Osman Polat, Hemofili Dernek Başkanı Ali Yıldırım, Fırıncılar Odası Başkan Vekili Nusret Kaya, Spor Adamı Said Akdağ İşadamları, AK Parti yönetim kurulu üyesi Mehmet Ali Eskiler, Muhtarlar ve düşünce adamları katıldılar.

Mersavi Aşireti Bayramlaşma programına AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet E. Fakıbaba da katıldı.

 Sabah 09.00’da başlayan ve aşiret üyelerinin birbirleriyle hasret gidermesine vesile olan bayramlaşma töreni Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve okunan duaların ardından saat 12.00’de son buldu. Şanlıurfa’daki 32 Mersavi köyünden gelen aile üyeleri bir dahaki toplantıda buluşmak üzere alandan ayrıldı.

 

Haber: Mehmet Guli Aslan / www.balikligol.com 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İsviçreli Mehendizz     2015-07-20 Haber yaparken okuyucuyu da düşünün ki okuyabilsin.. Yazıların hepsi birbirine girmiş durumda..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
Taşeron'nun kadroya geçmesi nasıl olacak? işte son hali
DAEŞ’in giremediği tek ilçe
DAEŞ’in giremediği tek ilçe