Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Merkeze 40 kilometre uzaklıktaki köyde sağlık ocağı yok

Merkeze 40 kilometre uzaklıktaki köyde sağlık ocağı yok

Diyarbakır'a bağlı Xatuni köyü sakinleri, köylerinde sağlık ocağı olmadığını ve çok mağdur edildiklerini ifade ederek, yetkililerden sorunlarına çözüm bulunmasını istediler.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 14:28
Merkeze 40 kilometre uzaklıktaki köyde sağlık ocağı yok

Diyarbakır’a 40 kilometre uzaklıkta bulunan Xatuni (Sağkulak) köyü sakinleri, köylerinde sağlık ocağı olmadığını ve çok mağdur edildiklerini ifade ederek, sorunlarının giderilmesi talebinde bulundu.

Sağlık ocağının olmamasının köyün başlıca sorunları arasında yer aldığını dile getiren Mehmet Yoldaş, “Bir hasta olduğunda hastamızı Diyarbakır’a ya da Pirinçlik köyüne götürmek zorunda kalıyoruz. Pirinçlik Sağlık Ocağı ise bize 20 kilometre uzaklıktadır. Köyümüzde sağlık ocağı olsaydı bu kadar yol uzağa gitmezdik. Kaymakam köyümüzü ziyaret ettiğinde muhtarımız sağlık ocağı talebimizi dile getirdi. Köyümüze sağlık ocağı yapılacaktı ama halen yapılmadı. Şimdi acil bir hastamız olsa biz hastamızı nereye götüreceğiz?” dedi.

“Köyde sağlık adına hiçbir şey yok”

Köyün sağlık konusunda mağdur olduğunu belirten Mehmet Ali Göngür, “Sağlık ile ilgili bir sorunumuz olduğunda buradan Diyarbakır’a gitmek zorundayız. En basiti bir iğne enjekte etmek için buradan Diyarbakır’a gitmek zorundayız. Köyde sağlık adına hiçbir şey yok. Geçenlerde kardeşim kriz geçirdi biz buradan Diyarbakır Gazi Yaşargil Araştırma Hastanesine götürmek zorunda kaldık. Allah korusun 35 kilometre yol gidebilecek zamanımız olmasaydı ne olacaktı?” ifadelerini kullandı.

“Köyümüze sağlık ocağı istiyoruz”

Köylerine sağlık ocağı talebinde bulunan Mushap Salamboğa da, “Acil bir durum olduğunda Pirinçlik köyüne gidiyoruz. Burada sağlık ocağı olsaydı iyi olurdu. Hastamız olduğunda buradan gidip hastayı götürmekte zorlanıyoruz. Yetkililer sesimize kulak versin. Köyümüze sağlık ocağı istiyoruz.” dedi.

Bir başka köy sakini Veysi Akın ise acil hastaları olduğunda ne yapacaklarını bilemediklerini, kendi imkânları ile hastalarını hastaneye yetiştirmeye çalıştıklarını belirtti. (M. Hüseyin Temel, Emrah Deniz - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com