Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Meral Danış Beştaş, Bu bir provokasyondur

Meral Danış Beştaş, Bu bir provokasyondur

Adana’da PKK’li olarak bilinen yöneticilerinin evlerine “Hizbullah” yazılı mermiler bırakılarak kendilerine korku salınmak istendiğini ifade eden HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş, aynı şekilde farklı kesimlere de mermi bırakıldığını ve bunun bir provokasyon olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2016 Çarşamba 10:53
Meral Danış Beştaş, Bu bir provokasyondur

 

Konuya ilişkin HDP İl Binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Beştaş, Adana’da PKK ve HDP yöneticilerinin kapılarına mermiler bırakılmak suretiyle kendilerine korku salınmak istendiğini söyledi.

Mermi olayının provokasyon olduğunu belirten Beştaş, “İki yönlü mermi bırakma olayı var. Birincisi PKK’li olarak bilinen bizim yöneticilerimizin, üyelerimizin evine, üzerine ‘Hizbullah’ yazılı mermiler bırakılmış. Yine başka bir düşüncede ve yaşam felsefesinde olduğu tahmin edilen kişilerin evlerine ‘PKK’ yazılı şekliyle gönderilmiş. Şu anda elimizde sadece ‘Hizbullah’ yazılı olan mermi var, diğeri ise yok. Bu mermileri koyanlar ne Hizbullah’tır, ne PKK’dir. Bu mermileri koyanlar bizlere korku salmak isteyenlerdir.”dedi.

Kapılara bırakılan mermiler konusunu HDP olarak TBMM’ye taşıdıklarını ifade eden Beştaş, “Bu konunun peşini asla bırakmayacağız. Hem savcılık düzeyinde hem Meclis düzeyinde, hem ulusal hem de uluslar arası kamuoyunda konuyu gündemde tutarak faillerin ortaya çıkartılması için çaba harcayacağız. Ama bugünden ilan ediyoruz ki eğer evlerine bu mermilerin gittiği arkadaşlarımızın, ister PKK yazılı mermiler olsun ister Hizbullah yazılı olsun birinin kılına bir zarar gelirse bizim fail olarak tanıdığımız Hükümet ve yetkililerdir.” diye konuştu.

Konuyla ilgili bugün emniyete giderek suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Beştaş, istenirse bu mermileri koyanların parmak izlerinden ve MOBESE görüntülerinden tespit edilebileceğini söyledi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

CHP'li Murat Yazar'dan Urfa'ya cihaz alın çağrısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com