Advert
Advert
Advert

MER-DER, KADIN HAKLARI VE AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERİ VERDİ

MER-DER, KADIN HAKLARI VE AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERİ VERDİ
MER-DER, KADIN HAKLARI VE AİLE İÇİ İLETİŞİM SEMİNERİ VERDİKadın ve çocuklar için “MER-DER Eğitim Merkezi ve Çiçekler Solmadan 3” işbirliği ile konferans yaptı.
Çiçekler Solmadan projesi çerçevesinde Kadın hakları ve aile içi iletişim bilgilendirme ve bilinçlendirme semineri, Süleymaniye’de bulunan Mer-Der Eğitim Merkezi konferans salonunda verildi.
Devlet Planlama Teşkilatı SODES tarafından finanse edilen ve SODES projeleri kapsamında yapılan faaliyetlerden biri olan Mer-Der Eğitim Merkezi ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’nün yürüttüğü Çiçekler Solmadan 3 projesinin ortaklaşa yaptığı kadın hakları,  aile içi iletişim (Çocuk gelişimi dâhil) semineri, Şanlıurfa’nın Süleymaniye mahallesinde bulunan Mer-Der Eğitim Merkezi konferans salonunda yapıldı.

İki gün devam eden seminerlerde birinci gün, Avukat Neslihan ASLAN, kadın haklarına yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme konulu bir seminer verdi. Avukat Neslihan ASLAN’a kadınların ilgisi büyük oldu.

İkinci gün Şanlıurfa Valiliği Sosyal Hizmet uzmanı Mihriban Çiçek, “aile içi iletişim” konulu bir seminer verdi. Seminerde kadınların merak ettikleri birçok konuda sorular sordukları ve seminere yoğun bir ilgi gösterdikleri görüldü.

Seminerde bayanlara aile içi iletişim ve kadın hakları konusunda bilgiler verilmiş, kadınların aile içi iletişim ve şiddet konularında bilinçlenmeleri sağlanmıştır.

İki günlük seminer boyunca yaklaşık 200 kişiye ulaşılmıştır. Seminer esnasında katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunulmuş olup, ayrıca bütün katılımcılara Mer-Der’in hazırladığı aile içi şiddetle mücadele el kitabı, seminer bitiminde ise katılımcıların çocuklarına oyuncak dağıtılmıştır. 


www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret