Advert
Advert
Advert

Mer-Der Eğitim 80 Kişiyi Üniversiteli Yaptı

Mer-Der Eğitim 80 Kişiyi Üniversiteli Yaptı
Mer-Der Eğitim 80 Kişiyi Üniversiteli Yaptı2010/2011 eğitim öğretim yılı SODES projesi kapsamında üniversite hazırlık eğitimi veren MER-DER eğitim merkezinde okuyan 124 öğrenciden 80’i üniversiteli oldu.
Mer-der Eğitim Merkezinde okuyan öğrencilerin büyük çoğunluğu hayallerindeki üniversiteyi kazanma şansını yakaladılar. Özellikle büyük üniversitelere çok sayıda öğrenci yerleştiren Mer-Der Eğitim Merkezi büyük başarıya imza attı.
Mer-Der Eğitim Merkezinde okuyan birkaç öğrenciyle görüşerek onların duygu ve düşüncelerini aldık.
Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanan Şerafettin Onkaş ; “Böyle bir projede emeği geçen SODES ve Mer-Der yetkililerine çok, çok teşekkür ederim. Maddi yokluktan dolayı dershaneye gidemiyordum, MER-DER Eğitim Merkezinde Aldığım bu eğitim ile hayalimdeki Tıp Fakültesini kazandım.” Dedi.
Yüzüncü Yıl Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazan Ercan Uçar ise:  “Bana verilen eğitim imkânlarından dolayı bu hizmette emeği geçen herkese özellikle bu işin mimarisi olan SODES’e çok teşekkür ediyorum” dedi

Mer-der Etüt Merkezi müdürü Yusuf YAVUZ ise şöyle konuştu: “Mer-Der Etüt Merkezinde okuyan öğrencilerimizin böyle büyük başarıya imza atmaları bizleri çok sevindirdi. 2009 yılında ki başarımızı başarımızın üstüne çıktığımızı söylemek istiyorum. Geçen yıl 125 kişiden 72 tanesi üniversiteli olurken bu yıl 124 öğrenciden 80 tanesi üniversiteli oldu. Ek yerleştirmeyle beraber bu rakam 90 kişinin üstüne çıkacaktır. Tıp Fakültesi dâhil olmak üzere bu başarıyı sağlamış durumdayız. Maddi yokluktan dershaneye gidemeyip bizlere sığınan bu gençlerimize onları ilerideki hayatlarında kalıcı izler bırakmışsak ne mutlu bize. Öğrencilerimizin hayallerindeki üniversiteye girmesini sağlamak için herkes canla başla çalıştı. Yokluktan büyük başarılar çıkar dedik ve bu başarı için bir yıl boyunca öğrencilerime verdiğimiz kaynak olsun, öğretmen kalitesi olsun, servis imkânı olsun ve eğitim materyali olsun hep en iyisini kullandık. Bu başarı tesadüf olmadığını bu yıl daha iyi anlıyoruz. Başarı çıtamızı yer yıl daha yükseğe çıkarıyoruz. Bu başarı bir yıllık emeğim sonucudur. Bu başarının ortaya çıkması için devletimizin bölgemizde uyguladığı SODES projesi, yokluklar ile boğuşan bölge insanının fırsat ve imkân verildiğinde neler yapabileceğinin en iyi göstergesi oldu. Öğrencilerimle gurur duyuyorum” dedi. MER-DER Eğitim Merkezi yeni dönem kayıtları başlamıştır. Kayıt yapmak isteyen öğrenciler Süleymaniye bulunan Mer-Der eğitim Merkezime kayıt yapabilirler.
MER-DER Eğitim Merkezi Tlf: 351 97 47
MER-DER Dernek Başkanı DAVUT KIRIMIZIASLAN’da öğrencilerin bu başarılarından gurur duyduğunu ifade ederek; “bunlar bizim memleketin çocukları, hepsi ileride devletin çeşitli kademelerindi göreve yapacaklar ve belki de bizi yönetecek konumda olacaklardır. Bu çok büyük bir gurur ve onurdur bizim için. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanmış olması bakımından büyük bir fırsat olan SODES MER-DER EĞİTİM MERKEZİ Projesi amacına ulaşmıştır” dedi

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı