Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Memurların iş güvencesi kırmızıçizgimizdir"

"Memurların iş güvencesi kırmızıçizgimizdir"

Devlet Memurları Kanunu'nda yapılması konuşulan düzenlemelerle ilgili açıklama yapan Büro Memur-Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, "Memurlarımızın iş güvencesini kaldırmaya yönelik yapılması planlanan tüm çalışmaların karşısında duracağız." dedi.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2015 Pazartesi 14:36

Büro Memur Sen Mardin Şube Başkanı Ümit Unat, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılması konuşulan düzenlemelerle alakalı basın açıklaması yaptı.

Unat, son zamanlarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun değiştirileceği ve işçi memur ayrımının kaldırılmasına yönelik planların yapıldığı yönünde basında çıkan haberleri dikkatle takip ettiklerini söyledi.  

Unat, “Yapılan haberler, mesai mefhumu gözetmeden ülkemiz ve milletimiz için aralıksız çalışan memurlarımızı rahatsız etmekte, moral ve motivasyonunu bozmaktadır. Memurlarımızın iş güvencesinin tartışıldığı, sona erdirileceği gibi algılar uyandıracak hedefler, planlar, söylemler yeni hükümet programında yer almamalıdır. Yeni hükümet programı ülkemiz ekonomisinin daha ileriye taşınması, demokrasimizin geliştirilmesi, yeni ve sivil bir anayasa üzerine olmalıdır.” dedi.

Günümüz şartlarında 657 Devlet Memurları Kanunu mevcut yapısıyla memurların beklentilerini karşılamadığını dile getiren Unat, “İş güvencesinin korunduğu, tartışılmaya dahi açılamayacağı yeni bir kamu personel reform paketine ihtiyaç vardır. Reform paketi, memurlarımızın temsilcileri sivil toplum kuruluşlarıyla yapılacak ortak çalışmalarla hayata geçirilmelidir. Büro Memur-Sen olarak, memurlarımızın iş güvencesini korumak bizlerin en önemli görevidir. Bilinmelidir ki, iş güvencesi kırmızıçizgimizdir. Memurlarımızın iş güvencesine dokundurtmayız. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her zaman memurlarımızın lehine yapılacak çalışmaları desteklemeye, iş güvencesini kaldırmaya yönelik yapılması planlanan tüm çalışmaların karşısında durmaya devam edeceğiz.” dedi. (M. Salih Keskin - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com