Advert
Advert
Advert

Memurlar yardım meleği oldu

Memurlar yardım meleği oldu
Memurlar yardım meleği oldu

Gazete5in 27 Temmuz 2010 tarihinde yayınladığı bir haberi okuduktan sonra gazetemizle irtibata geçerek, Edirnede ilköğretim 3. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Barış Özdemire eğitim bursu sağlayan Yardım melekleri toplumdaki tüm hayırseverleri harekete geçirmeyi amaçlıyor.

Anadoludan gelen öğretmenlerin yardım taleplerini karşılayan gönüllüler, son olarak Demirlibahçe Muhtarı ile birlikte her okula bin kalem kampanyasını gerçekleştirdi. Dernek Genel Başkanı Yüksel Şimay, ilk kez kamu çalışanlarının bir yardım derneği çatısı altında birleştiklerini vurgulayarak, bu birlikteliğin devam etmesi için ellerinden gelen çabayı harcayacaklarını belirtti. Şimay, bu çatı altında bulunan kamu görevlilerinin de bu birlekteliğin devam etmesi için istekli ve gayretli olduğunu söyledi.

Yüksel Şimay, duyarlı tüm vatandaşlardan ve kamu çalışanlarından, derneğin son kampanyası için destek beklediklerini açıklayarak, Herkes 10 tane kalem gönderebilse, çok büyük maliyetler teşkil etmeyen bu sayı ile bir çocuğun geleceğini sokağa değil okula yönlendirmeyi başarırız. Çocuklarımız, berdele, töreye, tiner ve uyuşturucuya yönelmesin istiyoruz. Beklentilerini, okula, öğretmenlerine yönlendirsin diye konuştu. Şimay, kampanyaya destek veren Demirlibahçe Muhtarı Bahar Öreneke de teşekkür etti. Muhtar Örenek, kampanyaya 3 bin 500 kalem, 48 adet defter, altı tane okul çantası ile katkıda bulunarak, desteğinin devam edeceği sözünü verdi.

Dernek bünyesinde görev alan gönüllüler arasında, PTT Genel Müdürlüğü Sağlık.Sos.İş. D. Bşk. Yrd Mehmet Ali Sakal, Şef Abdülkadir Demir, Ekrem Genç, Mustafa Polat, Ömer Faruk Aktaş, Hemşire Nazmiye Macit, Yüksel Şimay, Sağlık Bakanlığından Tülay Bayramoğlu, Milli Eğitim Bakanlığından Yılmaz Turhan, İller Bankasından Fizik Müh. Nacide Karabay, Bağımsız memur sendikası Genel Mali sekreteri Remzi Kızılkaya, Emekli Memur Ali Ekber Uygur da yer alıyor.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle