Advert
Advert
Advert

Memur-Sen’den Flaş açıklama: 4/B ve 4/C'li personel kadroya geçirilsin

Memur-sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi yönündeki çalışmalarında sona gelen hükûmete çağrıda bulundu.

Memur-Sen’den Flaş açıklama: 4/B ve 4/C'li personel kadroya geçirilsin
Memur-Sen’den Flaş açıklama: 4/B ve 4/C'li personel kadroya geçirilsin admin

Memur-sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, yazılı olarak yaptığı açıklamada: "Konfederasyonumuz Memur-Sen, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi yönündeki çalışmalarında sona gelen hükûmete çağrıda bulundu: “4/B ve 4/C’li personel de kadroya geçirilsin.”

Yazıda, 4/B ve 4/C’li personelin de taşeron işçilerle birlikte eş zamanlı olarak kadroya geçirilmesi talebinde bulunuldu. Hükûmet, bir süre önce, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi yönündeki çalışmalarda sona gelindiğini açıklamıştı.

Memur-Sen tarafından yapılan çağrıda, kamu personel sisteminin ve kamu personeline ilişkin mevzuatın bütünüyle dışında olan taşeron işçilerin sürekli istihdamına imkân sağlayacak düzenlemenin gündeme geldiği bu süreçte, kamu personel sistemi ve mevzuatıyla ilişkisi tartışmasız olan 4/B ve 4/C statüsündeki kamu görevlileri ile KİT’ler bünyesinde görev yapan ve memurlar tarafından yürütülen hizmetleri gören kamu işçilerinin kadroyla, sürekli istihdamla buluşturulmasının gerekliliği vurgulandı.

Yazıda, “3. Dönem Toplu Sözleşmesi’nin kapsamında yer verilen ve Kamu İşveren Heyeti Başkanın da imzasının bulunduğu 4/C ve 4/B kapsamındaki personelin, KİT’lerde görev yapan işçi statüsündeki personelin kadrolu istihdamla ilişkilendirilmesi noktasında siyasi iradenin açık, kesin ve gerçekleştirmeye talip olduğu hüküm ve vaat konumundadır” ifadelerine yer verildi.

Memur-Sen Şanlıurfa şubesi olarak  , taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine ilişkin her türlü süreci desteklediğinin altı çizilen yazıda, “Kamu personel sistemi içerisinde yer alan ve fiilen de kamu hizmeti sunmakta olan 164 bine yakın sözleşmeli personel ile 20 bini aşkın 4/C kapsamındaki geçici personel olmak üzere, 185 bine yakın kamu görevlisinin kadrolu ve güvenceli istihdamla ilişkilendirmesinin de taşeron işçilerle ilgili düzenlemeyle birlikte gerçekleşmesi ve sonuca bağlanması uygun olacaktır” denildi.

 

Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle