Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Memur Sen: Öncelikli hedef işçiyi korumak olmalı

Memur Sen: Öncelikli hedef işçiyi korumak olmalı

Mecidiyeköy'deki rezidans inşaatında meydana gelen asansör kazasına ilişkin Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu yaptığı açıklamada, işçi sağlığı ve iş güvenliği alanında kalıcı önlemlerin alınmasını sağlayacak düzenlemelerin yapılması gerektiğini ifade etti.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2014 Pazartesi 19:09
Memur Sen: Öncelikli hedef işçiyi korumak olmalı

HABER MRK - Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Mecidiyeköy’deki rezidans inşaatında meydana gelen asansör kazası ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Açıklamasında asansör kazasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ailelerine ve yakınlarına başsağlığı dileyen Gündoğdu, Mecidiyeköy’de rezidans inşaatında 10 işçiye mezar olan inşaat ve asansörün sorumlularından hesap sorulmalı, denetimler artırılmalı, iş kazalarının önüne geçilmesi ve benzer acıların yaşanmaması için her seviyede önlem alınmalıdır. İş sağlığı ve güvenliği denetimleri sonucu ortaya çıkan raporlar mutlaka dikkate alınmalı, taşeron firmalarla, güvencesiz olarak işçi çalıştırılmasının önüne geçilmelidir.” dedi.

Kayıt dışı çalıştırmanın engellenmesi gerektiğini ve işçi sağlığı ile iş güvenliği alanında kalıcı, kesin, güvenceli önlemlerin alınmasını sağlayacak düzenlemelerin yapılması gerektiğini belirten Gündoğdu, “Denetimlerin sayısı ve niteliği artırılmalı, iş güvenliğinin öncelikli hedefi işçiyi korumak olmalıdır. Hedef işlerin hızlı bitirilmesi değil, işçi sağlığı ve iş güvenliğinin en yüksek seviyede sağlanması suretiyle; doğru ve insan hayatını önemseyen bir süreçle tanımlanması olmalıdır.” ifadelerine yer verdi. (Emrullah Araz - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com