Advert
Advert
Advert

KESİLEN MEME YENİDEN OLUŞTURULDU

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde meme kanseri nedeniyle kesilen memenin yerine meme dokusu ve kaslardan yeni meme oluşturuldu.

KESİLEN MEME YENİDEN OLUŞTURULDU
KESİLEN MEME YENİDEN OLUŞTURULDU

Meme kanseri teşhisiyle Batman’dan gelen bir hastaya Tıp Fakültesi hastanesinde Genel Cerrahi ve aynı zamanda kanser cerrahisi uzmanı olan (onkolojik cerrahi uzmanı) Prof. Dr. Ali Uzunköy tarafından, memedeki kanserin tamamen temizlenmesinden sonra, kalan meme dokusu ve kaslardan yeni meme oluşturuldu. 4 ay önce ameliyatı yapılan hastanın kemoterapisi ve radyoterapisi tamamlanarak sağlığına kavuştu.


Batman’dan gelen bir hastayı başarılı bir şekilde ameliyat eden Harran üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Uzunköy konu hakkında bilgi verdi.
Prof. Dr. Ali Uzunköy konuşmasında şunlara yer verdi;
“ Ameliyatını yaptığımız hastamız Üniversitemizden mezun olan bir doktor öğrencimizin annesidir. Dört ay önce meme kanseri nedeniyle hastamıza “yeniden meme oluşturma” ameliyatı yaptık. Hastamız kemoterapi sürecini atlattı ve şuanda ışın tedavisi sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Bu ameliyatı burada plastik cerrahi olmadığı için yaklaşık 1 yıldır ben yapıyorum” diye konuştu.

Meme kanserinin özellikle genç bayanlarda büyük bir sorun olduğunu belirten Uzunköy;”Hastalarımın çoğu 21 ile 40 yaşları aralığında, bu hastalık bayanlar için hem sağlık hem de estetik açısından büyük bir sorun haline geldi, biz bu ameliyatları gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Prof. Dr. Ali Uzunköy Tıp Fakültesi Genel Cerrahi kanser cerrahi uzman onkolojik cerrahi meme kanseri batman harran üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü