Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Mehmet Sarmış'ın 2.Kitabı Çıktı

Mehmet Sarmış'ın 2.Kitabı Çıktı

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2010 Çarşamba 17:38
Mehmet Sarmış'ın 2.Kitabı Çıktı

Görev yaptığı değişik okullarda tanıdığı acılı ve sorunlu öğrencileri anlattığı gerçek öykülerden oluşan "Küçük Yüreklere Dokunmak" adlı ilk eserini 2010 Ocak Ayında çıkaran Mehmet Sarmış'ın  "Yüreğin Sesi" adlı 2. Kitabı şu günlerde piyasaya çıktı.

Görüldüğü gibi yazar yine yüreğe vurgu yapmış. Küçüklerin yüreğinin sesini büyüklere duyurmaya çalışıyor.

                İlk kitabı İstanbul'da Çıra Yayınlarından çıkan yazarın bu eseri Şanlıurfa'da Elif Matbaasında basılmış. Kapakta kitabın isminin altında "Küçüklere ve Büyüklere Öyküler" ibaresi yer alıyor. Çünkü kitap özellikle ilköğretim öğrencilerine yönelik olmakla beraber büyükler de okuyabilir.

                Yazar, kitabın başında büyüklere seslenip çocuklara karşı anlayışlı olmalarını isterken, bir eğitimci ve bir baba olarak kendisini de dahil ederek küçüklere de sesleniyor:

"Biz de çocuk olduk ama unuttuk biraz. Bizim yaşadığımız şartlarla sizinkiler çok farklı. Siz de bizi anlamaya çalışın. Biz de insanız, zaman zaman hata yapabiliriz. Ama niyetimiz çok iyi. Ne yaparsak sizin için. Sizi çok seviyoruz."

                Kitapta 15 öykü yer alıyor. Her öykünün başında yazarın üniversite öğrencisi olan oğlu Cuma Sarmış tarafından yapılan birer resim var.

                Öykülerin kahramanları bazen erkek bazen kız; bazen şehirli bazen köylü. Hayatın değişik yanlarından etkileyici hikayeler yer alıyor. Hemen hepsi duygusal ve hüzünlü. Önsözden bunun bilinçli bir tercih olduğunu anlıyoruz.

Diyor ki yazar "Bu kitap küçükler için yazıldı ama büyükler de okuyabilir. Yürekten yazıldı, yüreğe yazıldı. Hüzün, ağır basıyor biraz. Günümüzde insanların, özellikle gençlerin hayatında hüzne fazla yer yok gibi geliyor bana. Oysa hüznü de yaşamalı herkes. Onsuz hayat eksik kalır bence. Üstelik hüzün güzeldir. Yüreğin sesi hüzünlüdür. Yüreğin sesini dinlemek gerek."

MEHMET SARMIŞ

                Şanlıurfa'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Şanlıurfa'da tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun oldu. Çeşitli illerde öğretmenlik, idarecilik ve sendikacılık yaptı. Halen Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Eğitim Şube Müdürü olarak görev yapıyor. Evli, altı çocuk babası.

                Türkiye Yazarlar Birliği üyesi.

Çeşitli dergilerde şiir,  öykü ve denemeleri yayınlandı. Yerel bir gazetede ve çeşitli internet sitelerinde yazılar yazıyor.

Yayınlanan İlk kitabı "Küçük Yüreklere Dokunmak"

"Yüreğin Sesi" ikinci kitabı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BYEGM 30’NCU YEREL MEDYA ÖZENDİRME YARIŞMASI DUYURUSU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com