Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Mehmet Paksu'dan Dünya Kadınlar Günü isyanı

Mehmet Paksu'dan Dünya Kadınlar Günü isyanı

''Toplum olarak nasıl da yuttuk bu uydurma, kandırma, ulama ve dolama günleri?'' sorusuna cevap veren Mehmet Paksu'dan Dünya Kadınlar Günü'ne sert çıkış;

Giriş Tarihi: 8 Mart 2012 Perşembe 16:46
Mehmet Paksu'dan Dünya Kadınlar Günü isyanı
Mehmet Paksu'nun yazısı

Dünya Kadınlar Günü kadını aşağılamak mı, yüceltmek mi?

Yüceltmek olsaydı, bilinen deyimiyle yılın bir günü kadınlara verilmezdi. 365 günün tamamı verilirdi.

Dünya Kadınlar Günü kadının haklarını savunmak mı, haklarını kısıtlamak mı?
Yıl boyu bütün haklarını çiğne, sadece bir günü "lütuf" olarak "lütfen" ver.

Dünya Kadınlar Günü kadını desteklemek olsaydı, bugün en çok istismar edilen, en çok mağdur edilen, en çok perişan edilen kadın olmazdı.

Dünya Kadınlar Günü kadının haysiyet ve şerefini korumak olsaydı, Mevlana'nın dilinde "Halik/yaratıcı" olarak vakfedilen kadın reklam "aleti/malzemesi" olarak vitrinlenmezdi.

Dünya Kadınlar Günü kadını sevmek olsaydı, aynı zamanda hem eş, hem ev hanımı, hem işçi olarak çalıştırılıp, sabahın erken saatlerinde toplu taşıma araçlarında saatlerce ayakta seyahat etmesine izin verilmezdi.

Dünya Kadınlar Günü kadına sahip çıkmak olsaydı, canı sıkılınca öfkenin boşaltılmasına, intikam duygusunu almak için darp edilmesine, şiddet uygulamasına muhatap olmazdı.

Dünya Kadınlar Günü nedir biliyor musunuz?

Hem suçlu, hem güçlü iffet cellâdı, haysiyet yoksunu mimsiz medeniyetin kadından anlık ve ukalaca bir özür dileme denemesidir.

Dünya Kadınlar Günü ne anlama geliyor, tahmin ediyorsunuzdur mutlaka. Kadını annelik makamından düşürüp his ve heves düşkünlerinin insafına terk edilmesidir.

"Dünya Kadınlar Günü"nü annemin, anneannemin, babaannemin, teyzelerimin, halalarımın, kız kardeşlerimin, kızlarımın, yeğenlerimin, gelinlerimin; hayatta ve ahrette olan bütün mü'mine kadınların namına sesimin çıktığı kadar, avazımın son tonuna kadar, bütün twitter, bütün facebook, bütün internet siteleri, bütün arama motorları kadar şiddetle, hiddetle, gazapla PROTESTO ediyorum.

Toplum olarak nasıl da yuttuk bu uydurma, kandırma, ulama ve dolama günleri?
"Anneler günü"nü de, ne menem bir şeyse şu hayâ ve şeref cellâdı "Sevgililer Günü"nü protestonun peşine takarak geldiği mecraya iadeli taahhütlü ve de bu deli saçmasının üzerine binlerce "teneke takarak" gönderiyorum.

Moralhaber.Net
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com