Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mehmet Görmez ilk kez bunu yaptı! Cuma günü herkes...

Mehmet Görmez ilk kez bunu yaptı! Cuma günü herkes...

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Ankara’da meydana gelen terör saldırısına karşı vatandaşlara birlik, beraberlik ve dayanışma çağrısında bulunarak, “Önümüzdeki Cuma sabahı milletimizin bütün fertlerini camilerimizde dualarımızı birleştirmeye davet ediyorum.” dedi.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2016 Salı 23:34
Mehmet Görmez ilk kez bunu yaptı! Cuma günü herkes...Bektaşi Lideri Baba Mondi’yi kabulünde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyerek yakınlarına başsağlığı dileklerini yineledi.

Bu tür saldırıların insanlığa yönelik olduğunu, insanlığı katletmeye yönelik olduğunu kaydeden Başkan Görmez, şunları söyledi;

“Bu katliamlar sadece insanları değil, insanlığı öldürmeye yöneliktir…”

Ankara'da meş’um bir katliamda hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Evlerimize, hanelerimize ateş düştü. Hayatını kaybeden canlarımızın, kardeşlerimizin ailelerine, annelerine, babalarına, eşlerine, yakınlarına ve bütün milletimize başsağlığı diliyorum. Allah, bu tür felaketleri milletimize bir daha asla göstermesin. Bu hadiseler sadece insan öldürmekten ibaret değil, insanlığı öldürmektir, insanlığı katletmektir. Bu katliamları yapan insanların insanlık adına, özgürlük adına, hak ve adalet adına söyleyebilecekleri hiçbir söz asla olamaz. Bu gibi zamanlarda milletimizin her ferdinin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmasının son derece önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Hayatını kaybeden kardeşlerimizin yakınlarının acılarına millet olarak ortak olmalıyız.

“Önümüzdeki Cuma sabahı, milletimizin bütün fertlerini camilerimizde dualarımızı birleştirmeye davet ediyorum…”

Önümüzdeki Cuma sabahı, kadınıyla erkeğiyle milletimizin bütün fertlerini, camilerimizde dualarımızı birleştirmeye davet ediyorum. Hem hayatını kaybeden kardeşlerimiz için, hem ülkemizin, milletimizin birliği ve beraberliği için, hem insanlığı yeniden yüceltmek için, insanlığın yeniden dirilişi için hep birlikte, kadınıyla erkeğiyle, namaz kılanıyla kılmayanıyla hepimiz önümüzdeki Cuma sabahı kendi mahallemizin, evimizin yakınındaki camiye koşarak kardeşlerimizle birlikte dualarımızı birleştirelim. İnsanlığın içine girdiği bu girdaptan, musibetten bir an önce kurtulması için, özellikle insanlık ailesine tarih boyunca büyük hizmetleri olmuş milletimizin, memleketimizin, ülkemizin; birliği, beraberliği ve kardeşliği için gönül gönüle verip, kalplerimizi birleştirerek, ruhlarımızı kaynaştırarak dualarımızı birleştirelim. ‘Amin’lerimizi birleştirelim.

“İnsanı insanın kurdu yapan düşünceleri terk ederek, aslanla ceylanı birlikte yaşatan felsefeye ihtiyacımız var…”

Bektaşi geleneğimizin büyükleriyle beraberiz. Bizim insanı insanın kurdu yapan düşünceleri terk ederek, aslanla ceylanı kucağına alan, aslanla ceylanı birlikte yaşatan felsefeye ihtiyacımız var. Hep birlikte bu düşünceler üzerinde yoğunlaşmalıyız.

Bektaşi Lideri Baba Mondi ise, Ankara’da gerçekleşen saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyerek, yakınlarına ve Türk halkına başsağlığı dilleklerinde bulundu.

Ankara’daki saldırı haberini duyduklarında büyük bir acı hissettiklerini kaydeden Mondi, saldırıdan hemen sonra Türkiye’yi arayıp acılarını paylaştıklarını ve Türkiye’nin yanında olduklarını belirtti.

“Birlik ve beraberliğin önemli olduğu bugünlerde sizinle birlikte olduğumuzu göstermek, İslam’ın barış ve sevgi dini olduğunu göstermek için bugün buraya geldim…”

Bu tür faaliyetleri yapanların insan olmadığını söyleyen Mondi, şöyle konuştu;

“Bu tür faaliyetleri yapanlar aslında insan değildir. Savunmasız insanları öldürüyorlar. Bektaşiler nerede olursa olsunlar sizinle birlikteler. Sizin yanınızdadırlar. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına sabır diliyorum. Sabredenler her zaman kazanır. Bu tür olayların yaşanmaması için birlikte olmak gerekir. Allah’a dua edelim bu olay son olsun. Bir daha bu tür olaylar yaşanmasın. Birlik ve beraberliğin önemli olduğu bugünlerde sizinle birlikte olduğumuzu göstermek için bugün buraya geldim. İslam’ın barış ve sevgi dini olduğunu göstermek için bugün buraya geldim. Arnavutlar ve Türkler kardeştir. Birlikte dua etmemiz gerekir. Sizlere uzun ömürler diliyorum. Türk halkına başsağlığı diliyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com