Advert
Advert
Advert

Mehmet Altan'dan çarpıcı MHP iddiası

Fezlekeyi yorumlayan Mehmet Altan, Başbakan'ın son noktada geri adım atacağını iddia etti...

Mehmet Altan'dan çarpıcı MHP iddiası
Mehmet Altan'dan çarpıcı MHP iddiası

BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarını kaldırmak üzere meclise gelen fezlekeyi yorumlayan Mehmet Altan, Başbakan'ın son noktada geri adım atacağını iddia etti...

Başbakan Erdoğan'ın mesajları sonrası meclise gelen BDP fezlekeleri Habertürk'te tartışmaya açıldı. Didem Arslan Yılmaz'ın modere ettiği programaa Mehmet Altan'ın iddialı yorumları damga vurdu.

BAŞBAKAN "FAKE" ATIYOR, DOKUNULMAZLIKLAR KALKMAZ!

Başbakan'ın deyim yerindeyse "fake" attığını iddia eden Mehmet Altan, idam çıkışına benzer bir durumun yaşandığını söyledi. "Başbakan son dönemler hep böyle şeyler diyor ama arkası gelmiyor" diyen Altan asıl amacın milliyetçi oyları AKP saflarında konsolide etmek olduğunu savundu. Başbakan'ın gerilim siyasetini belli bir noktaya taşıyıp geri dönüş yaptığını kaydeden Mehmet Altan, BDP'li vekilleri hedef alan fezlekelerin de son noktaya gelindiğinde rafa kaldırılacağını söyledi. Günün sonunda BDP'li vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılmayacağını savunan Altan, aksi halde Oslo bezeri bir sürecin mümkün olamayacağını vurguladı.

HESAPLAR TUTMAYABİLİR, MHP OYLARI PATLAMA YAPABİLİR

Başbakan'ın milliyetçi oylara göz diktiği için böyle bir yola girdiğini belirten Mehmet Altan, bu sürecin sonunda esas kazanan tarafın MHP olabileceğini de söyledi. Son araştırmalara göre AKP ve MHP tabanı arasında yüzde 91 oranında bir kaynaşma olduğunu hatırlatan Altan, "bu politikanın sonucu olarak hesapta olmayan bir şekilde MHP'nin oyları patlama da yapabilir" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!