Reklamı Geç
Advert
Advert

Mehmet Ali Şahin; Akil İnsanlara bir şey olursa sorumlusu Bahçeli'dir VİDEO

Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Milli Birlik ve Kardeşlik çözüm sürecinde devreye giren 63 Akil İnsanlar heyetlerindekilerin başına bir şey gelirse sorumlusu MHP Lideri Bahçeli olacağını belirtti.

Mehmet Ali Şahin; Akil İnsanlara bir şey olursa sorumlusu Bahçeli'dir VİDEO
Mehmet Ali Şahin; Akil İnsanlara bir şey olursa sorumlusu Bahçeli'dir VİDEO

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı 8'inci Bölge Toplantısı Şanlıurfa'da düzenlendi. El Ruha Otel'de yapılan toplantıya; Avrupa Birliği Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış, AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Milletvekilleri ile çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılışında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, hükümetin çalışmalarını anlattı ve hükümet olarak güzel bir gelecek için çalıştıklarını söyledi. Türkiye Cumhuriyeti 90. kutlamaları için TBMM 23 Nisan'da olağanüstü toplanacağını belirten Şahin; “Bazı parti liderleri yine aynı sözcüklerle karamsar bir tablo çizecekler. Yine hayali konuşmalar yapacaklar. Ancak içinden geçtiğimiz bu süreçte 23 Nisan 1920'de bu topraklarda hakim olan o ruh birlik ve beraberlik heyecanına hepimizin ihtiyacı var” dedi.

Cumhuriyetin kurulmasının ardından Cumhurbaşkanı olan İsmet İnönü’den örnek vererek, ülkeye giydirilen cumhuriyet gömleğinin düğmelerinin yanlış iliklendiğini belirterek; “Biz AK Parti olarak bu gömleğin düğmelerini doğru iliklemek için çözüm üretiyoruz. Ancak bazıları şiddetle buna karşı çıkıyorlar. Devlet Bahçeli İzmir’de miting düzenliyor. İzmir'de düzenlenen mitingde 'Vur de vuralım, öl de ölelim' sloganlarının atıldı. Devlet Bahçeli ise akil insanları kast ederek; '63 aklı karışık bu sesten ürkmelidir' diyor. Şanlıurfa’dan ilan ediyorum ve basın da bunun takipçisi olacaktır. Kimi vurmak, kimi öldürmek için talimat vereceksiniz. Akil insanları hedef gösterdiniz. Akil insanların başına bir hal gelirse sorumlusu Devlet Bahçeli'dir. Militanlarına akil insanları hedef göstermiştir. Türkiye'nin bölünme riski neresi; Antalya mı, İzmir mi, Bursa mı bölünecek, o nedenle mi oradasınız. Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde bölüneceğini söylüyor. Ben buradan Devlet Bahçeliye bir çağrıda bulunuyorum. Bölünmeyi iddia ettiğiniz yerlerde gelin, bu bölgede konuşun. Diyarbakır da, Van da, Hakkari de konuşun. Bu bölgeleri Bahçeli kafasından silmiş. AK Parti 81 ilde var ve halkıyla bir olan bir parti olarak bu ülkeyi kimseye böldürmeyecektir. Bu ülkenin teminatı AK Partidir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi
3 bin 939 ihraç ihraç edildi-isim isim ihraç edilenlerin listesi