Advert
Advert
Advert

Mehmet Akif Ersoy Urfa'da anıldı

Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 77. yıldönümü münasebeti ile Şanlıurfa Gençlik Merkezi tarafından organize edilen bir anma töreni düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Urfa'da anıldı
Mehmet Akif Ersoy Urfa'da anıldı

Etkinlikte İstiklal Marşının şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, eserleri, vatanına olan bağlılığını konu alan bir belgesel izletildi. Mehmet Akif Ersoy’un şiirleri okutuldu. Eğitim Uzmanı Hayri Açıkgöz tarafından Mehmet Akif Ersoy’un örnek yaşantısı ve vatan sevgisi anlatıldı. Şanlıurfa gençlik merkezinde yapılan bu etkinliğe birçok genç katılım gösterdi.

Gençlik Merkezinin yaptığı bu etkinliğe, yoğun iş temposu nedeniyle son anda katılamayan Vali Yardımcısı Aylin KIRCI DUMAN “Milli marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u anlamak bir devri anlamaktır. Gençlerimiz böyle değerli, bilgili şairlerimizi maalesef hakkıyla bilmiyorlar, bu sebepten dolayı bu konu üzerine eğiliyoruz. Gençlerimize Mehmet Akif Ersoy’u anlatmak onun hayatından kesitler vermek, onu anlamak demektir. Gençler ecdadını tanımalıdır. Toplum olarak nasıl zorluklardan geçilip bu günlere gelindiğinin farkında olmalıdırlar ki bugünlerinin de yarınlarının da değerini bilip o şekilde yaşasınlar.”  İfadelerinde bulundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili Murat ÖNEN ise “Mehmet Akif Ersoy sadece istiklal marşımızın yazarı olarak bilinmektedir, milli marşımızın yanı sıra birçok güzel esere de imza atmıştır. Günlük yaşantısı incelendiği zaman gerçekten örnek alınacak bir bakış acısı vardır. Kendisini geliştirmiş olan şairimiz o dönemde birçok dil bilmektedir. Gençlerimize şairlerimizi, yazarlarımızı hatırlatan tanıtan gençlik merkezine teşekkür ederiz.” İfadelerinde bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler