Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mehmet Akif Ersoy Ölümünün 77. yılında anılıyor

Mehmet Akif Ersoy Ölümünün 77. yılında anılıyor

Şanlıurfa Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıl dönümü ile ilgili olarak mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2013 Cuma 21:30
Mehmet Akif Ersoy Ölümünün 77. yılında anılıyor

Şanlıurfa Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, İstiklal Marşımızın şairi, Türk edebiyat ve düşünce hayatında Kurtuluş Savaşı kahramanı Mehmet Akif Ersoy’u, ölümünün 77. yılında saygı, minnet ve şükranla andığını söyledi.


Yavuz, 27 Aralık 1936’da vefat eden Mehmet Akif’in İstiklal Marşı ile ilgili olarak, şu şekilde konuştu, “O şiir bir daha yazılamaz. Esarete başkaldıran, milletini uyanmaya çağıran, Mehmet Akif Ersoy, benzersiz kahramanlık ve vatanseverlik destanı İstiklal Marşımız ile tüm ulusumuzun gönlünde eşsiz bir yer almıştır, bunu da sonsuza dek koruyacaktır. Çocuklarımız, gençlerimiz Mehmet Akif’in muhteşem dizelerinden oluşan İstiklal Marşı’nı okumakta, bağımsız ve özgür Türkiye için coşmaktadır.


Maalesef Türkiye, Mondros ve Sevr ile batının emperyalist emellerinin zirveye çıktığı şartlarla her an karşı karşıyadır. Milli bilincin diri tutulmasında, Mehmet Akif ve eserlerine duyulan ihtiyaç bir kez daha ortadadır. Adı verilerek kurulan üniversitemizin sorunlarını çözmede, belirlediğimiz evrensel hedeflere ulaşmada da, milli şairimiz bize azim ve heyecan kazandıracaktır. Mehmet Akif’i yürekten gelen sevgi, minnet ve şükranla anıyorum. Allah rahmet etsin, ruhu şad ve mekanı cennet olsun.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com