Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Medya Derneği; Ceza Endişe Verici

Medya Derneği; Ceza Endişe Verici

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2011 Cumartesi 14:59
Medya Derneği; Ceza Endişe Verici

Medya Derneği Star Gazetesi eski Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı Şamil Tayyar'a  verilen hapis cezazına tepki gösterdi.

Dernek adına yapıla açıklamada: Star Gazetesi eski Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı Şamil Tayyar'a 29 Mart 2010 tarihinde Balyoz darbe girişimi hakkında yayımladığı köşe yazısı sebebiyle 15 ay hapis cezası verildi. Kararı veren mahkeme hapis cezasını 17 bin lira para cezasına çevirdi.

Önceki yazılarından dolayı halen 50 ay hapis cezası bulunan Şamil Tayyar'a verilmiş olan bu yeni ceza, ifade ve basın özgürlüğü adına kaygı vericidir. Türkiye'de gazetecilik faaliyetlerinden dolayı açılan davaların büyük bir çoğunluğunun darbe girişimlerini soruşturan gazete ve gazetecilere açılmış olması ise demokrasi adına endişe vericidir. 

Gazetecilere verilen bu cezalar Türkiye'de demokrasi ve basın özgürlüğünün geliştirilmesi için gereken yasal düzenlemelerin yapılmasının ne kadar büyük önem taşıdığını ortaya koymaktadır.

www.balikligol.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com