Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Meclis'te 'Polat Alemdar' gibi olma dersi

Meclis'te 'Polat Alemdar' gibi olma dersi

Meclis personeline verilen imaj tavsiyesinde, "Necati Şaşmaz gibi takım elbise giyin" denildi.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2012 Çarşamba 09:12
Meclis'te 'Polat Alemdar' gibi olma dersi
Meclis personeline verilen imaj tavsiyesinde kadınlara "leopar-dantel çorap ve dekolte-şeffaf giyinmeyin", erkek personele "kirli sakal bırakmayın, takı takmayın, Necati Şaşmaz gibi takım elbise giyin" denildi.
FARKLI TEKNİKLER ÖĞRETİLDİ Vatan gazetesinden Levent İçgen'in haberine göre; Meclis personeline yönelik olarak kurum içi eğitimler veren TBMM İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı, etkili iletişim yöntemlerini de çalışanlarına anlattı. Personel Development Academy (PDA) uzmanlarının yaptığı sunumda personele, imaj yönetiminden, zor insanlarla mücadeleye kadar geniş bir yelpazede eğitim verildi, farklı teknikler öğretildi. Eğitim kapsamında; fazla dar, uzun-kısa kıyafetler, abartılı makyaj, dekolte-şeffaf giyim, leoparlı-dantel çorap, kirli sakal, bakımsız kirli saçlar, bakımsız, kirli ayakkabı, kötü koku, bakımsız dişler, erkekler için takı ve beyaz çorap, "imaj kırıcı faktörler" olarak sıralandı. "İş Hayatında Kişisel İmaj Yönetimi" başlığı altında, ünlü aktör Şener Şen ve Necati Şaşmaz'ın giydiği kıyafetler üzerinden örnekler verildi. Şen'in giydiği gri takım elbisenin "saygın ve olgunluğu", Şaşmaz'ın siyah takım elbisesinin ise "güçlü ve otoriter" insan imajı yarattığı aktarıldı. Lacivert takım elbisenin de "uzman ve profesyonellik" imajı verdiği vurgulandı.
AZ RENK ŞIKLIK GÖSTERGESİ "Fon unsur renkleri" başlığı altında gömlek renklerinin taşıdığı anlamlar masaya yatırıldı. Beyaz'ın "doğru ve temizi", açık mavinin "güvenilir olmayı", morun "karamsar ve depresifliği" simgelediği kaydedildi. İş hayatındaki imaj yönetiminde üç kuraldan da bahsedildi: Üzerinizde ne kadar az renk olursa, o kadar şık algılanırsınız. Yukarıdan aşağıya doğru üzerinizdeki renklerin koyulaşması gerekir. Üzerinizdeki deri aksamı aynı renkte olmalıdır.
ÖFKELİYE ŞAKA YAPMAYIN Eğitimde, öfkeli, kendini beğenmiş ve anlayışsız kişiler "zor insanlar" olarak tanımlandı. Öfkeli insanlarla iletişim kurabilmek için de "Siz sakin olun. Sözlerini bitirmesini bekleyin. Dinlediğinize ikna edin. 'Sinirlenmeyin' demeyin. Şaka, espri yapmayın. Haklıysa hemen hakkını verin" tavsiyelerinde bulunuldu. "Sorunu görmezden gelmek", "suçlu hissettirmek", "başka yönlerini eleştirmek", "akıl okuyuculuk", "yoksun bırakmak" da tartışmaları yıkıcı hale getiren beş tavır olarak yansıtıldı. İyi bir dinlemenin reçetesi olarak, "değiştirmek yok, suçlamak yok, ders vermek yok" önerileri sıralandı.
SUÇLAMA, GÜLÜMSE Eğitimde, insan ilişkilerinde "suçlarsan, rezil edersen, aşağılarsan" problem yaşanacağı, "hak verirsen, gülümsersen, zaman ayırırsan" problem yaşanmayacağı da vurgulandı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com