Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Meclis'e karşıdılar, şimdi girmek istiyorlar

Meclis'e karşıdılar, şimdi girmek istiyorlar

Giriş Tarihi: 28 Mart 2011 Pazartesi 09:34
Meclis'e karşıdılar, şimdi girmek istiyorlar
Ortadan Kaldırmak İstedikleri Meclis’e Girmek İstiyorlar Ergenekon Silahlı Terör Örgütü’nün üyesi olduğu gerekçesiyle yargılanan 6 sanık CHP’den, Balyoz Darbe Planı davasında tutuklu yargılanan bir sanık ise MHP’den milletvekili adaylığı için başvurdu.

 

 

Ergenekon Silahlı Terör Örgütü'nün üyesi olduğu gerekçesiyle yargılanan 6 sanık Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP), Balyoz Darbe Planı davasında tutuklu yargılanan bir sanık ise Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) milletvekili adaylığı için başvurdu.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Mustafa Balbay, Prof. Dr. Mehmet Haberal, Tuncay Özkan ile tutuksuz yargılanan Mustafa Özbek, Sinan Aygün ve Cumhuriyet Eski Savcısı İlhan Cihaner CHP'den; Balyoz Darbe Planı davasında tutuklu yargılanan emekli Korgeneral Engin Alan MHP'den milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Tuncay Özkan'ın CHP'den milletvekili adayı olmak için yaptığı başvuru, "parti üyesi olmadığı" gerekçesiyle reddedildi.

 "Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme" suçunu işlediği iddiasıyla Mustafa Balbay 753 gündür, Prof.Dr. Mehmet Haberal ise 714 gündür tutuklu bulunuyor. Sinan Aygün de, aynı suçtan yargılanıyor. Mustafa Balbay, Sinan Aygün ve Prof.Dr. Mehmet Haberal, milletvekili seçilirlerse "ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye" teşebbüs ettikleri TBMM'ye girmiş olacaklar.

MHP'den milletvekili aday adayı olan Balyoz Darbe Planı davasının sanığı emekli Korgeneral Engin Alan da, "Türkiye Cumhuriyeti icra vekilleri heyetini, cebren ıskat veya vazife görmekten cebren men etmeye teşebbüs" suçlamasıyla 45 gündür tutuklu bulunuyor.

Kenan Kıran / Yeni Akit

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

EVET İçin Kapı Kapı Dolaşıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com