Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Meclis, İsrail ile dostluğunu bitirdi

Meclis, İsrail ile dostluğunu bitirdi

Meclis, bu sene 5 ülkeyle olan dostluğunu bitirdi.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2011 Pazartesi 14:44
Meclis, İsrail ile dostluğunu bitirdi
Meclis, Afrika ülkeleri ağırlıklı olmak üzere 18yeni ülke ile daha 'dostluk grubu' kuracak. İsrail, Suriye, Libya, Yunanistan ve Özbekistan'la 'dostluk grubu' olmayacak.

TBMM'de geçmiş dönemlerde olduğu gibi bü ülkelerle olan dostluk grubunu yeniden oluşturdu:

ABD, AfganistanAlmanya, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya,Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Belarus, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna-Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Cibuti, Çek Cumhuriyeti, Çin, Endonezya, Estonya, Etiyopya, Fas, Filipinler, Filistin, Finlandiya, Fransa, Gana, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Jamaika, Japonya, Kamerun, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kolombiya, Kosova, Kosta Rika, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kuveyt, Küba, Letonya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mali, Meksika, Mısır, Moğolistan, Moldova, Nijer, Nijerya, Norveç, Oman, Pakistan, Panama, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Srilanka, Sudan, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Tunus, Uganda, Ukrayna, Uruguay, Ürdün, Venezuela, Vietnam, Yemen ve Yeni Zelanda.

İŞTE MECLİS'İN YENİ DOSTLARI

Bu ülkelere ilave olarak, parlamentolararası dostluk grubu ilk kez oluşturulması öngörülen Bolivya, Danimarka, Mozambik, Somali ve Türkmenistan ile dostluk grubu oluşturulacak.

YENİ BÜYÜKELÇİLİKLERİMİZ

Türkiye'nin yeni büyükelçilik açtığı veya açma sürecinde olduğu Angola, Burkina Faso, Fildişi Sahili, Gabon, Gambiya, Gine, Moritanya, Namibya ve Zambiya ile de dostluk grubu kurulacak.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com