Advert
Advert
Advert

MEB'den Kur’an-ı Kerim Çalıştayı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ŞANİMDER ile ortak “Kur’an-ı Kerim Öğretimi ve Değerler Eğitimi” Çalıştayı düzenleyecek

MEB'den Kur’an-ı Kerim Çalıştayı
MEB'den Kur’an-ı Kerim Çalıştayı


18-19 Şubat 2013 tarihinde 3 oturumdan oluşan çalıştayın açılış oturumu 09.30’da Şanlıurfa Belediyesi Eski Nikah Salonunda(Hacıbekir Sofrası) başlayacak.
1.Oturumda “Kuranı Kerim Öğretiminde Karşılaşılan Sorunlar ve Yeni Metodlar”,2.oturumda “Kur’an-ı Kerimi Anlama ve Anlatma Metotları”,3.oturumda “İslam Dini ve Değerleri Eğitimi” konuları ele alınacak.
Birçok akademisyenin ve Din kültürü Ahlak Bilgisi öğretmenin yer alacağı çalıştay Şanlıurfa’da ilk defa yapılacak olmasıyla dikkat çekiyor.
20 şubat Çarşamba günü M.Akif İnan Salonunda(Urfa City) ilimizde görev yapan 900 civarında din görevlilerine Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğretim üyesi Abdulcabbar Kavak tarafından bir konferans verilecek.
Çalıştay ile ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, “Bu çalıştayla yüce kitabımız Kuranı Kerimi öğrenmede, öğretmede ne gibi yöntemlerin kullanılması gerektiği, içinde bulunan mesajları nasıl anlamamız ve anlatmamız gerektiği, yine bunun yanında toplumun ayakta kalmasını sağlayan değerlerin nasıl algılanması ve fertlere değerlerin nasıl öğretilmesi gerektiği üzerinde fikir sahibi olacağız.Zannediyorum bunun gibi bir çalıştay daha önce burada yapılmamış. Bu açıdan önemli bir etkinlik. Merkez ilçemizdeki okullarda görev yapan tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin yer alacağı çalıştayın hayırlar getirmesini diliyorum, dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu