Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim MEB'den Kur’an-ı Kerim Çalıştayı

MEB'den Kur’an-ı Kerim Çalıştayı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ŞANİMDER ile ortak “Kur’an-ı Kerim Öğretimi ve Değerler Eğitimi” Çalıştayı düzenleyecek

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2013 Perşembe 16:22
MEB'den Kur’an-ı Kerim Çalıştayı


18-19 Şubat 2013 tarihinde 3 oturumdan oluşan çalıştayın açılış oturumu 09.30’da Şanlıurfa Belediyesi Eski Nikah Salonunda(Hacıbekir Sofrası) başlayacak.
1.Oturumda “Kuranı Kerim Öğretiminde Karşılaşılan Sorunlar ve Yeni Metodlar”,2.oturumda “Kur’an-ı Kerimi Anlama ve Anlatma Metotları”,3.oturumda “İslam Dini ve Değerleri Eğitimi” konuları ele alınacak.
Birçok akademisyenin ve Din kültürü Ahlak Bilgisi öğretmenin yer alacağı çalıştay Şanlıurfa’da ilk defa yapılacak olmasıyla dikkat çekiyor.
20 şubat Çarşamba günü M.Akif İnan Salonunda(Urfa City) ilimizde görev yapan 900 civarında din görevlilerine Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi öğretim üyesi Abdulcabbar Kavak tarafından bir konferans verilecek.
Çalıştay ile ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, “Bu çalıştayla yüce kitabımız Kuranı Kerimi öğrenmede, öğretmede ne gibi yöntemlerin kullanılması gerektiği, içinde bulunan mesajları nasıl anlamamız ve anlatmamız gerektiği, yine bunun yanında toplumun ayakta kalmasını sağlayan değerlerin nasıl algılanması ve fertlere değerlerin nasıl öğretilmesi gerektiği üzerinde fikir sahibi olacağız.Zannediyorum bunun gibi bir çalıştay daha önce burada yapılmamış. Bu açıdan önemli bir etkinlik. Merkez ilçemizdeki okullarda görev yapan tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin yer alacağı çalıştayın hayırlar getirmesini diliyorum, dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com