Reklamı Geç
Advert
Advert

MEB Müdürlüğü Hatasından Dönmelidir

Şanlıurfa Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Abdulgani DEMİR İl Milli Eğitim Müdürlüğünü; "Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliğe" aykırı davranmakla suçladı.

MEB Müdürlüğü Hatasından Dönmelidir
MEB Müdürlüğü Hatasından Dönmelidir


Özgür Eğitim Sen İl Temsilciliği olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sınava dayalı yönetici atama duyurusunu yaptıktan sonra, herhangi yasal bir gerekçe belirtmeden mevcut “Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmeliğe” aykırı olarak sınava dayalı yönetici atama işlemlerini durdurmasını yanlış bulduklarını söyleyen Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Abdulgani DEMİR; "Mevcut Yönetmeliğin 23. maddesi a) bendinde ….. seçme sınavı sonucuna göre müdürlük, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına yapılacak atamalar ilgili yılın ocak-şubat aylarında yapılır.  İfadesi yer almaktadır.
Mevcut yönetmelik yürürlükteyken, Milli Eğitim Bakanlığı personeli ile yapılan şifahi görüşmeler sonucu, Sınava dayalı yönetici atama işlemlerinin durdurulmuş olması, onlarca okulu geçici yöneticilere mahkûm edecektir. Ayrıca 01-02 Ekim 2011 tarihlerinde yapılan yöneticilik sınavlarında başarılı olan ve münhal bulunan okul yöneticiliklerine müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak atanmayı bekleyen yüzlerce öğretmen ve okul yöneticisinin mağdur olmasına sebep olacak bir uygulamaya imza atmayı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine yakıştıramıyoruz." dedi.


Demir Açıklamasında; "Öncelikle İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerinin hatalarından bir an önce dönmelerini ve sınava dayalı yönetici atama işlemlerini tekrar başlatmalarını talep ediyoruz.
İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hatasında ısrar etmesi durumunda, 01-02 Ekim 2011 tarihlerinde yapılan yöneticilik sınavlarında başarılı olan öğretmen ve yöneticilerinden münhal bulunan yönetici kadrolarına atanmak isteyenlerin, şubat ayı sonuna kadar  23.07.1965 tarih ve 12056 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Devlet Memurları kanunun 17. maddesinde belirtilen “Devlet memurları, bu kanun ve bu kanuna dayanılarak yayınlanan tüzük ve yönetmeliklere göre tayin ve tespit olunup yürürlükte bulunan hükümlerin kendileri hakkında aynen uygulanmasını istemek hakkına sahiptirler.” Hükmüne istinaden dilekçe ile müracaatlarını, okulları kanalları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştırmalarının, ileride mağduriyetlerini giderme ve mağduriyet oluşturanlara tazminat davası açma haklarını saklı tutacağını düşünmekteyiz.
Konu ile ilgili dilekçelere çeşitli memur web sitelerinden ulaşılabilmektedir. Ayrıca sendikamız ile irtibata geçen kişilere örnek dilekçeler temin edilecek ve danışmanlık hizmeti sunulacaktır.
Söz konusu dilekçe kampanyasının hak arama bilincinin gelişmesine katkısı olacağını umuyoruz" diye konuştu.

www.balikligol.com

Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Abdulgani DEMİR Özgür Eğitim Sen Abdulgani DEMİR Şanlıurfa Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi Abdulgani DEMİR Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
Urfa'da Yapılan Ödüllü Yol Bisikleti Yarışı tamamlandı
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi
KHK ile Urfa'da ihraç 57 kişi ihraç edildi- İşte tam listesi