Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem MEB, ilköğretimde "evli öğrenci" peşine düştü.

MEB, ilköğretimde "evli öğrenci" peşine düştü.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2010 Salı 21:42
MEB, ilköğretimde


MEB, eğitimin zorunlu olduğu ilköğretimde “evli öğrenci” peşine düştü. İlköğretim ve ortaöğretimde “evlilik” yasak olmasına rağmen okula devam etmeyen öğrencilerin mazeretleri arasında “evlilik” de soruluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) eğitimin zorunlu olduğu ilköğretimde “evli öğrenci” peşine düştü. İlköğretim ve ortaöğretimde “evlilik” yasak olmasına rağmen okula devam etmeyen öğrencilerin mazeretleri arasında “evlilik” de soruluyor.

MEB verilerine göre yaklaşık 100 bin, Eğitim Sen’e göre 220 bin çocuk zorunlu eğitim çağında olmasına rağmen okula gitmiyor. Bu arada MEB, 81 il valiliğine gönderdiği talimatla çocukların okula gönderilmeme nedenlerinin araştırılmasını isteyince İl Milli Eğitim Müdürlükleri bu çocukların “neden gelmediğini” araştırmaya başladı ve peşlerine düştü.

EVLİLİK CÜZDANINA BAKIYOR

En ilginç çalışmayı Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü doğum ile öğrenci kayıtlarını karşılaştırarak yapıyor. Devamsızlık mazeretleri arasına ölümün yanı sıra evlenme de dahil edildi. Okul müdürlerinden, ölen kişilerin ölüm kaydı, adres değiştirenler için muhtarlık kaydı ve evlenenler için evlenme cüzdanı fotokopisi istendi.

Kaynak: Habertürk

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Artık E-devletten Alabileceksiniz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com