Advert
Advert
Advert

MEB, ilköğretimde "evli öğrenci" peşine düştü.

MEB, ilköğretimde
MEB, ilköğretimde


MEB, eğitimin zorunlu olduğu ilköğretimde “evli öğrenci” peşine düştü. İlköğretim ve ortaöğretimde “evlilik” yasak olmasına rağmen okula devam etmeyen öğrencilerin mazeretleri arasında “evlilik” de soruluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) eğitimin zorunlu olduğu ilköğretimde “evli öğrenci” peşine düştü. İlköğretim ve ortaöğretimde “evlilik” yasak olmasına rağmen okula devam etmeyen öğrencilerin mazeretleri arasında “evlilik” de soruluyor.

MEB verilerine göre yaklaşık 100 bin, Eğitim Sen’e göre 220 bin çocuk zorunlu eğitim çağında olmasına rağmen okula gitmiyor. Bu arada MEB, 81 il valiliğine gönderdiği talimatla çocukların okula gönderilmeme nedenlerinin araştırılmasını isteyince İl Milli Eğitim Müdürlükleri bu çocukların “neden gelmediğini” araştırmaya başladı ve peşlerine düştü.

EVLİLİK CÜZDANINA BAKIYOR

En ilginç çalışmayı Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü doğum ile öğrenci kayıtlarını karşılaştırarak yapıyor. Devamsızlık mazeretleri arasına ölümün yanı sıra evlenme de dahil edildi. Okul müdürlerinden, ölen kişilerin ölüm kaydı, adres değiştirenler için muhtarlık kaydı ve evlenenler için evlenme cüzdanı fotokopisi istendi.

Kaynak: Habertürk

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak