Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Mazlumder; Aklı selimle davranın

Mazlumder; Aklı selimle davranın

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2011 Pazartesi 17:41
Mazlumder; Aklı selimle davranın

Diyarbakır’ın Silvan İlçesinde yaşanan son olaylarla ilgili olarak Mazlumder Şanlıurfa Şubesi yapılan yorumlarla ilgili olarak bir “Herkesi Sağduyuya ve Akl-ı Selime Davet Ediyoruz” başlıklı yazılı bir basın açıklaması yaptı,

 

İşte o açıklama; “12 Haziran’da yapılan seçimler Kürt sorununun barışçıl yöntemlerle çözümüne ilişkin halkların irade beyanını ortaya koymuştur.

 

Ancak; halkların seçim sandıklarında gösterdiği iradenin taraflarca yeterince algılanamadığı görülmektedir.

 

Bir yandan askeri operasyonlarla, diğer yandan yol kesme ve adam kaçırma eylemleriyle barışa ilişkin umutlar azalmaktadır.

 

Son olarak Diyarbakır’da 13’ü asker, 7’si PKK’lı 20 kişinin ölümüyle sonuçlanan eylem halklar arasında nefret tohumları ekmek ve toplumsal ayrışmaya zemin oluşturmak dışında sonuç doğurmamaktadır.

 

Sorunların çözümü için sivil siyaset alanlarının kullanılması ve sivil siyasetin önünü açacak yasal düzenlemelerin yapılması elzemdir.

 

İnsan hayatının bir pazarlık unsuru olarak kullanılması, ölümün kutsallaştırılması ve kutsanmış bu değer üzerinden siyaset üretilmesi kabul edilemez.

 

Ülke halkları şiddeti bir metod olarak kullanan tüm guruplara ve insan hayatını hedef alan her türlü şiddet olaylarına karşı muhataplarının takınamadığı sağduyu ve barış dilini kuşanmalıdır.

 

Şanlıurfa Mazlumder; yaşanan olayların toplumlar arası kin ve nefret söylemine zemin oluşturmamasını, sivil siyasetin ve barış yollarının tıkanmasına yol açacak her türlü eylemden ve söylemden uzak durularak aklı selimin hakim olmasını dilemektedir” denildi.  MAZLUMDER Şanlıurfa Şubesi başkanı Av. Ömer Sinikan

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com