Advert
Advert
Advert

Mazlum - Der; Birileri bu toplumun cehaletini istiyor

Mazlum-Der Şanlıurfa Şubesi tarafından dernek binasında yapılan açıklamada, Mustazaf-Der'in kapatılması, Gaziantep'te kızını başörtüsüyle okutmak isteyen Güllü Çevik'e 2 yıl 10 ay hapis cezası,

Mazlum - Der; Birileri bu toplumun cehaletini istiyor
Mazlum - Der; Birileri bu toplumun cehaletini istiyor
Elazığ`da faaliyet gösteren İhya-Der yöneticisi 19 kişiye 150 yıl hapis cezasının verilmesi ile Adıyaman'da 6 kişiye 50 yıl ceza verilmesi" Mazlum Der taarfından eleştirildi. 

Mazlum-Der Şanlıurfa Şubesi Başkanı Av.Ömer Sinikan yapmış olduğu basın açıklamasında şunları kaydetti, "Tüm Fiili ve Sözlü Saldırılara Rağmen Sağduyulu Davranışa Ceza Kesilmesi Hukuk Terörüdür; Kurulduğu günden bu yana her türlü saldırıya maruz kalmış, şubeleri taşlanmış ve yakılmak istenmiş olmasına rağmen yetkililerin bu saldırıları engellemek için hiçbir girişimi olmamış, saldırılar sonucu dernek şube başkan yardımcısı dahi katledilmiş buna rağmen, sağduyulu davranmış, metaneti elden bırakmayan Mustazaf- Der ve camiası bu gün sanık durumuna düşmüştür. Mazlum ve mağdur durumuna düşürülmüştür. Bu bir hukuk terörüdür" dedi.

Sinikan, "Bu ülkede barış ve huzur istenmesine rağmen Yasal zeminlerde çalışan, fakirlere, mazlumlara, yetimlere sahip çıkan, yaptığı etkinliklerde milyonların toplanmasına rağmen kimseye en ufak bir zarar vermeyen bu derneğin Somut hiçbir gerekçe olmadan, niyet okumalar ve hayali iddialar ile kapatılması bir hukuk cinayetidir.  Kapatılması huzura vurulan bir darbedir.İnsani hak ve hürriyetlere, dini hak ve hürriyetlere karşı, hukukçular eliyle Mazlum ve Mustazaf Müslümanlara karşı işlenen hukuk cinayetlerindendir."

Birileri bu toplumun kavga etmesini çatışmasını istediğini söyleyen Sinikan, "Birileri bu toplumun cehaletini istiyor, bu toplumun fakirliğini istiyor, topluma tahakküm etmek istiyor, İslami ve insani faaliyetler gösteren dernekleri hazmedemiyor ve önünü almak istiyor.Bu kararlarla birileri Yasal/legal alanlarda çalışılmasını istemiyorlar. Yapıcı olmalarını istemiyorlar. Kardeşlik duyguları çerçevesinde toplumu bütünleştirmek için çalışmalarını istemiyorlar. Yeraltı faaliyetlerine girmelerini, çatışmacı olmalarını, kavgacı olmalarını istiyorlar" şeklinde konuştu.

Mustazaf-Der'in kapatılmasının ve Gaziantep'te başörtüsü mücadelesi veren anneye 30 aylık hapis cezasının verilmesi hukuka karşı işlenmiş bir cinayet olduğunu belirten Başkan Sinikan, "Tam anlamı ile bir hukuk faciasıdır, bu hukukun üstünlüğü değil, üstünlerin hukukudur. Bu kararlarla Müslüman kamuoyunun ve halkımızın yüreği yaralanmıştır. MAZLUMDER Şanlıurfa şubesi olarak hukuksuzlukları kınıyoruz. Toplumsal barışa hizmet etmediğini ve işin takipçisi olacağımızı tekrarlıyoruz" dedi.
Murat Çiftçi / Gap Gündemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu