Advert
Advert
Advert

Mazhar Bağlı Hakkındaki İddialar Asılsız, Öğrenci İsimleri Hayali

Mazhar Bağlı Hakkındaki İddialar Asılsız, Öğrenci İsimleri Hayali
Mazhar Bağlı Hakkındaki İddialar Asılsız, Öğrenci İsimleri Hayali

Dicle Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve AK Parti MKYK üyesi Doç. Dr. Mazhar Bağlı hakkında basında yer alan taciz ve tecavüz iddialarının gerçek dışı olduğu ortaya çıktı. Haberde mağdur oldukları belirtilen öğrenci isimleri ise hayali çıktı.

Mazhar Bağlı'nın, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi eski Başkan Vekili İlhan Diken ve belediye bünyesindeki Diyarbakır Kadın Sorunlarını Araştırma Merkezi (DİKASUM) hakkında açtığı 'iftira' davası, Diyarbakır 5. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya, 2008 yılına kadar DİKASUM yöneticiliği yapan Handan Coşkun ile 2005- 2006 yılında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görev yapan Dr. İlhan Diken sanık olarak katıldı. Doç. Mazhar Bağlı'yı ise 3 avukat temsil etti.

Hakim, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı iddianameyi okuyarak internet sitelerinde DİKASUM kaynak gösterilerek Bağlı hakkında yapılan haberlerin neye dayandırıldığını sordu. Hakim, DİKASUM'un baş harflerini açıkladığı isimlerin Dicle Üniversitesi'nde öğrenci olmadığının ibraz edildiğini, taciz ve tecavüz mağduru olduğunu iddia eden öğrencilerle ilgili herhangi resmi bir başvurunun olmadığını belirtti.

 

DOÇ. DR. MAZHAR BAĞLI; İFTİRACILARI MAHKEME ORTAYA ÇIKARACAK

Konuyla ilgili olarak Muhabirimizin görüştüğü Dicle Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve AK Parti MKYK üyesi Doç. Dr. Mazhar Bağlı; “Bana iftira atanların peşini bırakmadım. Adalet yerini bulacak” dedi.

 

Bağlı; “Bana iftira attılar. Yaptığımız çalışmalardan rahatsız olanlar, engelleyemeyince böyle belden aşağı iftira attılar. Ama adalet yerini bulacak. Bu iftiracılara hak edilen ceza verilecek” dedi.

 

 

OLAYIN GEÇMİŞİ

Fırat Haber Ajansı, servis ettiği bir haberde Doç. Dr. Bağlı'nın üniversitede okuyan kız öğrencileri taciz ettiğini iddia etmişti. Haberde öğrencilerin Diyarbakır Kadın Sorunlarını Araştırma Merkezi (DİKASUM)'ne başvurduğu, Dicle Üniversitesi Rektörlüğü'nün skandal olay karşısında sessiz kaldığı iddia edilmişti. Haberde DİKASUM'a başvuran psikoloji 2. sınıf öğrencisi N.Y., sosyoloji 3. sınıf öğrencisi A.K., B.D. ve B.C.'nin de aralarında bulunduğu 8 öğrencinin, Mazhar Bağlı'nın kendilerini taciz ettiğini belirterek şikayette bulunduğu ileri sürülmüştü. Doç. Dr. Bağlı ise haberin tamamen iftira ve karalama olduğunu açıklamış, ilgili kişiler hakkında yasal haklarını kullanacağını dile getirmişti. Haberin servis edildiği dönemde Bağlı'nın adı AK Parti Şanlıurfa milletvekili adaylığı için geçiyordu.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Erdoğan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nı (YKS) mercek altına aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması