Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Mavi Marmara'da Şehit edilen Fahri Yaldız kimdir?

Mavi Marmara'da Şehit edilen Fahri Yaldız kimdir?

Giriş Tarihi: 8 Haziran 2010 Salı 22:18
Mavi Marmara'da Şehit edilen Fahri Yaldız kimdir?

1967 yılında Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Başlı köyünde dünyaya geldi.     9 yaşında iken babasını kaybetti.Atatürk ilkokulunda 2.sınıfta iken, Çelikhan ilçesi yatılı bölge okulunda kalmaktaydı.Ortaokul 2.sınıfta iken kardeşlerinin küçük olması ve evde çalışacak kimselerinin  olmaması nedeni ile okulu yarıda bıraktı.Çeşitli işlerde çalıştı.Kadayıfçılık,tatlıcılık ve dondurmacılık işleriyle uğraştı.Daha sonra elektrik ustası yanında çalışıp elektrikçi oldu.Bunun yanı sıra küçük çaplıda olsa çeşitli ticaret işleriyle uğraştı.SANKO ve SÜTAŞ fabrikalarında elektrikçi olarak çalıştı.Bir dostunun tavsiyesi üzerine 1992 yılında Iğdır'da yapımı devam eden bir barajın elektrik bölümünde teknisyen olarak çalışmak üzere Iğdır'a gitti.Orada bir yıl çalıştı.

Memleketi Adıyaman'a dönüp 1993 yılında evlendi. Aynı yıl daha önce çalışmış olduğu kadayıf imalat atölyesini, düğün takılarını satmak sureti ile devr aldı. Hayatın ağır yükünü omuzlarına alarak, büyük bir metanet ve sabırla yoluna devam eden şehid kardeşimizin dört erkek çocuğu bulunmaktadır.

1994 yılında yapılan yerel seçimlerde Refah Partisi Belediye Başkanının koruması görevini üstlendi. Akabinde 1995 yılında Adıyaman Belediyesine itfaiye'ye elektrikçi olarak işe başladı.

1998 yılında açılan Milli Gençlik Vakfına üye olup uzun yıllar bu vakıfta aktif olarak çalıştı. Milli Gençlik Vakfının 28 Şubat süreci ile kapatılması sonucunda açılan Anadolu Gençlik Derneğinin başkanlık görevini 8 yıl üstlendi.

1996 yılında kadayıf mesleğini genişleterek fabrika haline gelmesini sağladı.

2003 yılında Adıyaman Belediyesi işçi sendikası yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

2007 yılında açılan Adıyaman İnsani Yardım Derneğinde aktif olarak çalıştı.

Fahri YALDIZ kardeşimiz insani yardım konularında son derece fedakâr ve samimi olarak çalışırdı. hemşehrileri ve arkadaşlarını arasında sevilen Fahri YALDIZ çalışmalarda hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığı için arkadaşlarınca deli diye nitelendirilirdi. İmanlı birisi olarak cihad ve şehadetin delisiydi. Fikirleri ve önerileri her zaman bir ilk olarak görülürdü. Düzenlenen konferans ve panellerde faal çalışırdı.

Bilim Araştırma vakfı tarafından Adıyaman'daki fahri temsilcisiyle beraber birkaç geçenin düzenlenmesini sağladı.

Birçok gezi ve davetlere katıldı.

1997 yılında meydana gelen Marmara depreminin yaralarına bir nebzede olsa gücü nispetinde derman olmak umuduyla Adıyaman Belediyesince gönderilen ekipte yer aldı. Depremzedelere birçok alanda yardımcı oldu.

Çevrede sevilen ve sayılan ve de fikirlerine değer verilen Fahri YALDIZI içine girdiği her ortamda kısa sürede dikkatleri üzerine çekebilen bir kişiliğe sahipti.

Kamuoyu oluşturma açısından son derece başarılıydı. Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım sloganı ile yürütülen faaliyetlerin halka duyurulması için kendi özel arabasını faaliyetin reklam afişleriyle giydirip üzerinde ses cihazlarını birde ses cihazlarını çalıştıracak jeneratör monte edip Adıyaman merkez ile beraber Kahta, Besni, Çelikhan ve Gölbaşı ilçelerinde yapılan programların duyurulması için sokak sokak gezerdi ve bu uğurda olanca hızıyla durmadan çalışırdı.

Aynı araçla aylarca dolaştı.

İHH'nın beraberinde birçok milletten katıldığı "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" sloganı ile Gazze'ye gidecek filoya katılmak için aylar öncesinde hazırlık yaptı.

Pasaport çıkarttı. Katılım formunu doldurdu.

Hısım, akraba, arkadaş, dost ve çevresi ile beraber 4 çocuk ve eşiyle vedalaştı.

"İnşallah şehit olmaya gideceğim" diyerek Antalya'ya Mavi Marmara gemisine bindi. Gemide ailesi ve arkadaşlarını arayıp son hasretini giderdi.

Şahadete layık olan ve şahadet makamını hak eden adeta bunu hissedip doğduğu köyde zemzem suyu ile temelini attığı ve gerekirse evimi satar bunu tamamlarım dediği "Zemzem camisinin"in inşaatını başlattı ve kabasını bitirdi. Kendi tasarımı olan bir kolunda Filistin bayrağı olan yakasında Filistin atkısı dizaynı bulunan yeşil montunu giyip yine kendi tasarımı olan ve Filistin mücadelesinin sembollerinin aynaya takılı olduğu, üzerinde İHH bayraklarının takılı olduğu ve Adıyaman'dan Filistin'e yol açık sloganı yazılı olduğu arabası ile garaja giderken birde yüzünde şehit olacağı umudu ve heyecanını taşıyordu.

Fahri YALDIZ dost canlısı ve cesaret örneğiydi. Hiç bir fedakârlıktan kaçınmaz ve her zaman kendisi için istediği arkadaşı içinde isterdi. İ.H.H ve YADER in beraber düzenlemiş oldukları kermeslerde sabaha kadar nöbet tutardı.

O İsrail'in Mavi Marmara gemisine yaptığı baskında büyük bir cesaret göstererek deniz komandolarını etkisiz hale getirip esir almış cesur yüreklerden biridir.

O şahadeti arzu etti. Allah'tan bir ulvi makamı cezdan talep etti.31 Mayıs günü saat 05:00 sularında ortadoğunun gayri meşru Amerikan ve batı beslemeli Siyonist katilleri tarafından şehid edildi.

Mahmut Olgun / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com