Advert
Advert
Advert

MAVİ MARMARA YOCULARI ŞANLIURFA'DA BULUŞTU

Mavi Marmara Özgürlük ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Yılmaz Şanlıurfa’dan Mavi Marmara Özgürlük Filosuna katılanları ziyaret etti.

MAVİ MARMARA YOCULARI ŞANLIURFA'DA BULUŞTU
MAVİ MARMARA YOCULARI ŞANLIURFA'DA BULUŞTU


31 Mayıs 2010 tarihinde Siyonist İsrail’in saldırısına uğrayıp 9 şehit  veren ve 54 yaralı bırakan Mavi Marmara saldırısından bir müddet sonra İstanbul’da kurulan Mavi Marmara Özgürlük ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Yılmaz bu sabah Ş.Urfa’ya geldi.  Kendisi de Mavi Marmara yolcusu olan YILMAZ,  Ş.Urfa’dan Mavi Marmara’ya katılan 6 kişi (İHH Urfa Temsilcisi Behçet ATİLA, Cuma AYTİŞ,  Siverek’ten Ramazan BAYLAN, Cevdet ÖKENEK, Viranşehir’den Eyyüp YAŞAR ve Mustafa BATIRHAN) ve  İHH Gönüllülerinden Haci ÖZDEMİR’le kahvaltıda buluştular. Gayesinin Mavi Marmara yolcularını ziyaret etmek, Mavi Marmara ve özgürlük ruhunu diri tutmak olduğunu vurgulayan YILMAZ, il il dolaşarak Mavi Marmara katılımcılarının hal hatırını sormak, varsa bir dertleri sıkıntıları onunla ilgilenmek istiyoruz. Bu kapsamda Urfa’da olduklarını belirtti.”

İHH İnsani Yardım Vakfı  Ş.Urfa İl Temsilcisi Behçet ATİLA ise ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi  ve kendilerine teşekkür ettikten sonra; “Mavi Marmara’nın yola çıkış amacı, amacımız açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’ye hem insani yardım malzemelerini ulaştırmak hem de Gazze ambargosunu dünya gündemine taşımak suretiyle ablukanın kırılmasını sağlamaktı. Bedeller ödeyerek ve Allah’ın yardımıyla büyük oranda bunu başardık. Bugüne kadar dünya coğrafyasında hep mazlumların gözyaşlarını silmeye çalışarak mazlumların yanında olduğumuz gibi bundan sonra da inşallah hep mazlumların yanında olacağız. Hatta bundan sonra daha çok çalışmamız gerekir, çünkü dünya coğrafyası, hasseten de İslam coğrafyası kan ve gözyaşı deryasına dönmüş durumda. Bu durumda bize daha çok iş düşer. Gecemizi gündüzümüze katsak da azdır.” dedi.

Gurup, daha sonra Öncüler Derneğinin açmış olduğu kermesi de ziyaret etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle