Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık mavi kapak kampanyasına destek‏

mavi kapak kampanyasına destek‏

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2011 Cumartesi 11:32
mavi kapak kampanyasına destek‏

Şanlıurfa İl Emniyet müdürlüğü ve Şanlıurfa Bedensel Engelliler Derneği tarafından başlatılan “kapak toplama kampanyasına” OSM Ortadoğu Hastanesinden destek geldi. Biriktirilen pet şişe kapakları ile engellilere tekerlekli sandalye alınacak.

Her gün binlercesini çöpe attığımız pet şişe kapaklarının engelliler için umut kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ile Bedensel Engelliler Derneği tarafından başlatılan kampanya ile su içip çöpe attığımız pet şişelerin biriktirilen kapakları ile engelli vatandaşların ayağı yerden kesiyor. Hasta yakınları ile birlikte günde yaklaşık 4.000 kişinin ziyaret ettiği hastanede bir günde 1000’den fazla pet kutuda su satılıyor. Kampanya’nın OSM ayağını Hasta İlişkileri Sorumlusu İbrahim Halil İnci koordine ediyor. Hastanenin ana kafeteryasında oluşturulan bir noktada pet şişelerin toplanmasına devam ettiklerini ifade eden İnci, herkesin projeye destek vermesini istedi.  Her 5 Bin adet kapağa 1 adet tekerlekli sandalye verileceğini hatırlatan İnci, kampanya’nın 15 Mart 2012 tarihine kadar devam edeceğini belirtti.

Kampanyaya destek vermek isteyen okurlarımız biriktirdikleri kapakları Şanlıurfa İl Emniyet müdürlüğü Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne veya Balıklıgöl Kent platosundaki Bedensel Engelliler Derneğine eslim edebilir.

Topladığınız kapakları teslim etmek için irtibat kurabileceğiniz telefon numaraları

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü

İrtibat Tel: 0414 317 03 28/10

GSM: 0505 493 46 54

 

Bedensel Engelliler Derneği

İrtibat Tel: 0414 216 14 16

GSM: 0544 827 21 31

BALİKLİGOL.COM

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com