Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Matbaa hatasının faturası kitapevlerine çıkarılıyor

Matbaa hatasının faturası kitapevlerine çıkarılıyor

Şanlıurfa'da kitapevine korsan kitap baskını yapılarak kendilerine baskı yapıldığını savunan işletmeci, matbaada yapılan bandrol hatasının kendilerine mal edildiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2014 Perşembe 17:57
Matbaa hatasının faturası kitapevlerine çıkarılıyor

 Şanlıurfa’da yıllardır kitapevi işleten ve herkesin kitap alışverişi yaptığı bir kitapevine sabah saatlerinde polis tarafından korsan kitap kontrolü yapılması için denetleme yapıldı. Kitapevine işleten İdris Kaya, denetlemeye tepki göstererek böyle yapılarak adlarının korsancıya çıkarılmak istendiğini söyledi.

Daha önce iki defa aynı kontrollerden geçirilen kitapevinde korsan olduğu iddia edilen kitaplar toplatılmış ve kitapevini işleten İdris Kaya hakkında mahkeme açılmıştı.

Kaya, yapılanlara tepki göstererek, daha önce yapılan denetlemelerde korsan diye alınan kitapların aslında korsan olmadığını, matbaa hatasıyla aynı yayınevinin bir kitabın bandrolünün diğer bir kitabına yanlışlıkla yapıştırıldığını, sonuçta 2 kitabın da bandrollü olduğunu ifade etti.

Bunun tamamen yayınevi ve matbaa hatası olduğunu, kendilerinin bunu kontrol etme gibi bir imkânları olmadığını belirten Kaya, "Yani başkası bandrol hatası yapıyor cezasını biz çekiyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaya, "Benim suçum yok ki, sicilim kirleniyor ve benim adım sahteciliğe çıkıyor, korsancıya çıkıyor, vergi kaçakçısına çıkıyor. Böyle bir şey olabilir mi? O zaman direk kapat desinler. Zaten yayınevleri bu işi yapamıyor. Bizim yayınevlerini denetleme imkanımız da yok. O zaman desinler ben de kapatayım, borcum zararım neyse onu bileyim. Farklı işlemler de var ama söylemek istemiyoruz ama sıkıntılar var yani söylemek istemiyorum şu an. Ben başka illere de gittim böyle bir şey olur mu diye sordum. Olmadığını söylüyorlar." dedi.

 

Bandrol hatası olan kitapları gösteren Kaya, "Bu gördüğünüz kitaplar firmanın kendi hatası firma A kitabının bandrolünü B kitabına vurdurduğu için suç oluyor. Ve bunun cezasını bana kesiyorlar." Sözleriyle tepkisini dile getirdi. (Mehmet Demir - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com