Advert
Advert
Advert

Maşukta skandal! Hastane ve cami yerini imara açtılar

Seyrantepe'de (Maşuk) mahallenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere ayrılan Hastane, Pazar yeri ve Cami arsalarının imar tadilatı ile konut alanına çevrildiği bildirildi.

Maşukta skandal! Hastane ve cami yerini imara açtılar
Maşukta skandal! Hastane ve cami yerini imara açtılar admin

Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan imar planı değişikliği kararı askıya çıkarıldı ve 10 günlük süre doldu. Söz konusu arsaların Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarılacağı tahmin ediliyor. 

ŞU ÇARPIKLIĞA BAKIN!

Şanlıurfa Kent Konseyi eski Başkanı Yusuf Sabri Dişli konuyu sosyal medyadan; ’’Özeleştirme idâresi satmak üzere Cami arsasını konut alanına çevirmiş. İlana çıkmış bizim belediyeler itiraz etmemiş‘ şeklindeki paylaşımla duyurdu ve ekledi: ’Şu çarpıklığa bakın; yarın deriz ki Hastane yapacak arsa yok‘‘ 

ÖZELLEŞTİRME İDARESİ TALEP ETTİ, BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ ONAYLADI

Şanlıurfa Belediye eski Meclis üyelerinden Mehmet Cafer ise, sosyal medyadan ’Sizin Allahınız yok mu?‘ şeklinde çok sert ifadeler kullandı. Cafer, Facebook adresinden şu paylaşımı yaptı:

’‘4 Yıl Önce Maşuk‘ta İmara Açılan 1/5000'lik ve 1/1000 Planda Sosyal Donatı olan bir çok alan..!! Kadın doğum hastanesi yeri, Okul Yeri, Sağlık Ocağı Yeri, Camii yeri, Pazar yeri, Spor Alanı yeri  ve bir kaç Yeşil alan, 300 Dönümden Fazla Değişik Yerlerdeki Sosyal Donatılar Başbakanlık Özelleştirme İdaresi İsteği üzerine planda değişiklik yapılarak konut alanına dönüştürülmüştür.  Bu Yerleri Satacaklar..!!

Büyükşehir Belediyesi gelen bu talebi kabul etmiş ve askıya çıkartmıştır.  

10 Gün önce askı süresi dolmuştur. İmar Planlarının özüne ters bu işlemi onaylayanları Urfa halkı adına kınıyorum..!!

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi, Bölgenin ihtiyaçları için ayrılan Donatıları, halkın malı sayılan bu yerleri nasıl satılığa çıkarırsınız ..!!

Bölgede Camii yeri kalmadı, Sağlık Ocağı yeri kalmadı, Pazar yeri kalmadı, Spor Alanı yeri kalmadı, Yeşil alan, Park Yeri Kalmadı ve en önemlisi OKUL yeri kalmadı!''

Cami arsası imara maşuk tok urfa maşuk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü