Advert
Advert
Advert

Maşuk'ta 600 Konut Yapılıyor

Şanlıurfa Belediyesi’nce orta gelir durumundaki vatandaşları konut sahibi yapmak amacıyla Maşuk’ta yapımına başlanan 600 konutun inşaat çalışmaları hızla sürüyor.

Maşuk'ta 600 Konut Yapılıyor
Maşuk'ta 600 Konut Yapılıyor


Bölgede kurulan şantiyeyi ve inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, “Maşuk Konutları” olarak kamuoyunda duyurulan konutların inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek, bölgede 600 konutun yanı sıra daha fazla konut üretimi yapacaklarını kaydetti.
Güllüoğlu, “Kamuoyuna Maşuk Konutları olarak duyurduğumuz toplam 600 konutluk inşaat alanımızda çalışmalar hızla sürüyor. Konutların temel aşaması bitti, çok kısa zamanda 2. bir kule vinci de ekleyerek kaba ve ince inşaatlarda mesafe kat edeceğimize inanıyorum. Altyapı ve üstyapı anlamında da bölgede yürütülen belediyecilik hizmetlerimiz sürüyor. Amacımız Urfa’da yaşanan konut açığını kapatmak, konut fiyatlarındaki artışı dengelemek ve orta gelir durumundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaktır” dedi.
1. Etapta toplam 600 konutun inşaatının sürdürüldüğünü belirten Güllüoğlu, “Ancak belediyemize ait burada birçok konut arsası var. Bu arsaları da önümüzdeki aylarda yine konut alarak değerlendirmeyi düşünüyoruz. 600 konutun ne zaman ne şekilde halka arz edileceğini ise Belediye Encümeni belirleyecek” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!