Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi MAŞUK arsaları satılıyor

MAŞUK arsaları satılıyor

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2011 Çarşamba 15:29
MAŞUK arsaları satılıyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), 23 ilde, toplam 2,3 milyon metrekare büyüklükte 219 arsasını, açık artırma usulü ile satışa çıkardı ve bu iller arasında Şanlıurfa da var. 

Edinilen bilgiye göre, aralarında Ankara, İstanbul ve İzmir’in yanı sıra Şanlıurfa’nın da yer aldığı  de yer aldığı 23 ilde bulunan 219 arsa, 16 Eylül'de, Eskidji firmasının düzenleyeceği açık artırma ile satılacak.

Peşin veya taksitli olarak satılacak arsalar için hem peşin hem de vadeli teklif alınacak, teklifler idare tarafından değerlendirildikten sonra nihai karar verilerek satış gerçekleştirilecek. Bedeli 15 bin liraya kadar olan taşınmazlarda taksit uygulaması yapılmayacak.

Muhammen bedeli 10 bin liradan az olan her bir arsa için ayrı ayrı 2 bin lira, muhammen bedeli 1 milyon liradan az olan her arsa için ayrı ayrı 5 bin lira, muhammen bedeli 1 milyon liranın üzerinde olan her arsa için de ayrı ayrı 100 bin lira ödeyerek katılabilecekler.

Müzayedede, İstanbul'da bulunan 3, Ankara'da bulunan 67 ve İzmir'de bulunan 8 taşınmaz satılacak.

Satılacak, toplam 2 milyon 307 bin 730,55 metrekarelik arsaların illere göre dağılımları şöyle:

İstanbul-3, Ankara-67, İzmir-8, Diyarbakır-4, Aydın-3, Çanakkale-39, Şanlıurfa-47, Düzce-1, Sakarya-1, Konya-1, Çorum-3, Afyonkarahisar-19, Eskişehir-2, Kars-1, Samsun-2, Karabük-1, Gümüşhane-1, Bursa-1, Nevşehir-1, Karaman-3, Tekirdağ-2, Balıkesir-2, Mersin-1, Elazığ-6''

TOKİ, arsaların satışından yaklaşık 675 milyon lira gelir bekliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da iş başvuru kuyruğu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com